Yazılarımızda Ki İçerik Kod Oranı Nasıl Olmalı?

Yazılarımızda Ki İçerik Kod Oranı Nasıl Olmalı
Yazılarımızda Ki İçerik Kod Oranı Nasıl Olmalı

 

Web sitelerinin tamamının arka planında arka plan kodu, on planda da bir miktar içerik bulunur. İçerik Kod Oranı nedir diye düşünürsek bu ifade bir sayfada bulunan içeriğin sayfada bulunan html koduna oranı

İdeal İçerik Kod Oranı Ne Olmalıdır?

Hazırladığınız bir web sitede ideal olarak içerik kod oranı yaklaşık 25 70 bant aralığında olmalıdır.  Bu oran içeriğiniiniz html ye, resim etiketlerini ve diğer görünmesi olan bilgilere oranıdır.  İyi bir araştırma yaparsanız Google’ın içeriği yüksek sitelere verdiği değerleri görebilirsiniz.  Bu durum panda güncellemesi sonrası ortaya çıkmıştır.  Bu güncelleme içerik yönünden zengin siteleri on plana çıkarttı.

İçerik Kod Oranının Seo ya etkisi

İçerik ve kod arasındaki ilişki her ne kadar doğrudan ara motorları için bir ranking olmasada Seo açısından oldukça önemlidir.  Seo ya etki eden bu oran dolaylı yoldan yükselmenizi etkiler.

İçerik ve Kod Arasındaki İlişkiler

Sitenizi kullanıcılar için yapın: Yüksek içerik sahibi sayfalar diğer sayfalara nazaran daha Fazla okunma eğiliminde olmaktadır.  Hazırlanan sitenin arama motorları için değil insanlar için olduğu izlenimi verir. Kullanıcı için yapılan bu sayfalar arama motorları tarafından da begenilir.

Sayfa yüklenme hızını önemseyin:

Sitenizde daha az kod olması gereksiz html kodlarının site içerisinde olmadığını gösterir.  Bu durum sayfanın yüklenme hızını artıran bir özelliktir. Kullanıcılar ve arama motorları sayfa hızı yüksek sayfaları severler.

Temiz bir şekilde hazırlanmış olan web siteleri arama motorlarına çok daha hızlı bir şekilde indexlenmesi ve sıkça ziyaret edilir.

Yüksek Oranlı İçerik Kod Oranı Sayfa Nasıl Yapılır?

Web sitenizi optimize ederek kullanıcılar için hazırlanmış sayfalar oluşturabilirsiniz.  Www.validator.w3.org sitesi aracılığıyla html kod yapınız inceleyebilirsiniz. Bu inceleme sonrası

Sitenizde ki gereksiz olan kodları silin.

Büyük boşluk varsa azaltın

Gereksiz resimleri silin.

Sayfamızın boyutunu 300kb altında tutmaya özen gösterin.

Sayfanızda kolayca okunabilecek metinler bulundurun.

Kod larda bulunan yorumları kaldırın.

Resim boyutlarını düzenleyin.

Validator Nedir Ve Nasıl Kullanılır? 

Web site tarayıcınızdan Www.validator.w3.org  sitesine giriş yapınız.  Siteniz yayında ise by URL seçeneğini seçin.  Siteniz yayında olmayıp tasarım aşamasında yada lokal olarak görüntülenmektedir ise Validate by file.update seçeneğini seçerek sitenizin dosyalarını kontrol edebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*