Xiaomi Redmi Note 6 Pro Tanıtımı Yapıldı

redme pro

 

Xiaomi Çin ‘in ürettiği telefon markasıdır. Redmi Note 6 versiyonu ise geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtımı yapılmıştı. Dolayısıyla hem Xiaomi kullanıcıları hem yeni cihaz satın almak isteyenler bu ürünün özelliklerini merakla bekledikleri de bir gerçektir. Xiaomi Redmi Note 6 Pro heyecanlandıran özellikleriyle kullanıcılarının karşısına sunulmaktadır. Birçok özellikleriyle ve tasarımıyla yüksek bir model olduğunu da belirtmek gerekir.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro Teknik Özellikleri

Pro , 6.26 inç ekran boyutuyla karşımıza çıkmaktadır. Snapdragon 636 işlemciye sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Herkesin merakla beklediği ürünün RAM kapasitesi 4GB dır. Yedek hafıza kartının da kullanılabilirliğine ek olarak 64 GB dahili hafızası vardır. Sürekli doya ,belge, video, fotoğraf vs. gibi verileri saklamak isteyenler için idealdir. Xiaomi Redmi Note 6 Pro için işletim sisteminin de önemi vardır. Üreticiler Note 6 Pro için Android 8.1 Oreo işletim sistemini kullanmışlardır. Şarj sorunu yaşayanları memnun edecek bir özelliğe daha sahiptir. Herkes bir telefonu uzun uzun kullanmak ister. İşte üreticiler bu noktada kullanıcılara 4000 mAh batarya sunmaktadır.

Bu arada işlemcisi Snapdragon 636 1.8 GHz hızda çalışmaktadır. Aynı zamanda sekiz adet çekirdeğin de ev sahipliği yaptığı görülmektedir. RAM ve dahili hafıza olarak kullanıcılara bir başka versiyon daha sunmaktadır .Bu da 3 GB RAM ile 32 GB dahili hafızası olan versiyondur. Bu bağlamda piyasadaki birçok ürüne göre oldukça arka planda kaldığını söylemek gerekir. Fotoğrafı hobi haline getirenlerin en çok merak ettiği özelliklerden biri de Note 6 Pro nun kamera sistemiydi. Hem ön kamerada hem de arka kamerada ikişer tane kamera bulunmaktadır. Ön kameraya baktığımızda 12+5 megapiksel olduğu görülmektedir. Arka kamerada ise 20+2 megapiksel durumu söz konusudur.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro Fiyat

İlk önceleri 345 dolar olan cihazın fiyatı yüksek bulunduğu için 215 dolar olarak satışa sunulmuştur. Tüm bunların toplamında Xiaomi Redmi Note 6 Pro için aşırı mükemmel bir cihaz olduğunu söylemek abartı olacaktır.

Bir cevap yazın