WordPress için en iyi görüntü sıkıştırma eklentileri hangileridir?

Wordpress için en iyi görüntü sıkıştırma eklentileri hangileridir_ (1)
Wordpress için en iyi görüntü sıkıştırma eklentileri hangileridir_ (1)

 

 

WordPress bir siteniz var web siteniz için en iyi WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi mi arıyorsunuz? Görüntü sıkıştırma eklentileri kullanarak sitenizin hızını ve performansını artırabilirsiniz. Eklentiler sayesinde resimlerinizi Optimize edilirsiniz. Bu yazımızda sizlere WordPress için en iyi görüntü sıkıştırma eklentileri hakkında bir derleme yaptık.

En iyi resim sıkıştırma eklentileri

 

Öncelikle ne için bir resim sıkıştırmaya neden ihtiyaç duyabileceğiniz den bahsedelim. Siteniz açılırken resimleri yüklemek zaman alır ve bu zaman web sitenizin yavaşlaması anlamına gelir. Resimleriniz ne kadar hızlı açılır ise bu durum site hızınıza da yansıyacaktır. Resimler bir blog için olmazsa olmazlardandır. Görüntüler sayesinde içeriğiniz normalden çok daha dikkat çekici ve kullanıcı için etkileşimli olur.

 

WordPress bir sitenizin hızını arttırabilmeniz için resim ve görüntülerinizi Optimize etmeniz şarttır. Bunu gerçekleştirmenin en kolay yolu da Photoshop ya da başka bir resim düzenleme programı kullanmaktır. Bu uygulamalar resimler üzerinde size daha çok Hakimiyet kazandıracaktır.

 

Ancak kullanıcılar için resim düzenleme programları ile çalışmak rahat bir uygulama değildir. Bazı kişiler her bir uygulamayı optimize etmek gereksinimi duymayabilir. Böyle durumlar için bizlere yardımcı olabilecek WordPress resim sıkıştırma eklentileri mevcuttur. Eklentiler sayesinde Resimleriniz otomatik olarak sıkıştırılabilir ve görüntü boyutlarını küçültebilirsiniz.

Resmush.it

 

En iyi WordPress resim sıkıştırma eklentileri arasında göze çarpanlardan bir tanesi resmush.it’tir. Eklenti Resimlerinize otomatik olarak Optimize etme şansı tanımaktadır. Ayrıca daha önceden yüklemiş olduğunuz resimleri toplu halde Optimize de biliyorsunuz. Eklentinin Premium versiyonunu kullanırsanız Optimize işleme Yüksek kalitede yapılabilir.

EWWW Image Optimizer

 

EWWW Image Optimizer  Eklentisi görüntü sıkıştırmak için kullanılabilecek Son derece güzel bir tercihtir. Kullanımı son derece kolay olmakla birlikte resimlerinizi otomatik olarak Optimize etmektedir. Uygulama kullanıcıların istedikleri resimleri toplu şekilde Optimize etme şansı tanımaktadır.

Compress JPEG & PNG images

Sıradaki eklentiyi kullanabilmeniz için ilk olarak bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturacağınız hesap ücretsizdir. Uygulamanın olumsuz olan tarafı ise her ay 100 görüntü optimize edebilmeniz. Otomatik olarak resimlerinizi sıkıştırılabilir ve ayrıca bu işleme toplu halde yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*