Wifi Şifresi Nasıl Çalınıyor?

Wifi Şifresi Nasıl Çalınıyor
Wifi Şifresi Nasıl Çalınıyor

 

 

İnsan hayatının her geçen gün daha pahalı hale gelmesi nedeniyle, doğru bir işlem olmasa da bazıları için internet ihtiyacını gidermek adına Wifi kırıcılar çok daha fazla kullanılmaya başlanmış durumda. Bu tür işlemlerin başarıyla hayata geçirilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Makalemizde bu konulara değiniyoruz çünkü böyle bir konuyla karşılaşmamak için bilmeniz gereken ayrıntılar mevcut. Bunlardan biri de Android, İOS ya da herhangi bir bilgisayar uygulamasıyla rootlu veya rotsuz telefonlardan, tabletlerden ya da bilgisayarlardan kablosuz ağların wpa2 web parolalarının başkalarınca öğrenilmemesi gerekliliği. Günümüzde Wifi paralolarını kırmak için birbirinden farklı teknikler geliştirilmiştir. Ancak bu tekniklerin büyük bir kısmı bilgisayar ya da laptoplar kullanılarak yapılır. Bu tür cihazlarla birlikte genellikle tercih edilen wiriless kırma programı Dumpper olmuştur. Peki, Wifi şifre kırma programı tam olarak nedir ve nasıl kullanılıyor? Merak edenler için işte detaylar…

Öncelikle Dumpper Wifi şifresi kırıcı programını kullanmak isteyen kişilerin ilk aşamada hedeflemiş olduğu modemin wifi protected setup özelliğine sahip olması gerekli. Bir yandan da WPS Locked bir diğer ismi ile de pin deneme kilidinin kapalı olup olmadığında bakmak şarttır. Eğer pin deneme kilidi kapalıysa Wifi kırma işleminin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bu şekilde karşıdaki kişi  internetinize  bağlanarak sizin internetiniz üzerinden kendince tasarruf edecektir. Bu yöndeki işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle Dumpper indir seçeneklerinden download gerekmektedir. Çünkü programı indirmeden Wifi kırma işlemini de gerçekleştirmek pek mümkün görünmüyor.

Aslına bakıldığında kablosuz ağların şifresinin kırılmasına olanak sağlayan sistem, modemlerde bulunan wps özelliğidir. WPS bilindiği gibi Wifi protected setup anlamına gelir. Genel olarak ağ güvenliğini sağlamakla görevlidir. Öyle ki günümüzde çoğu modemde bu sistemin aktif olarak bulunduğundan dolayı bunu görmemiz mümkün olacaktır. Wifi şifresi kırmak için, tercih edilen cihaza göre işlem uygulaması yapmak şarttır. Mesela Android telefonlar için şifre kırma işlemleri basit birkaç adımdan oluşurken, herhangi bir başka cihaz için de gereken işlemler çok daha farklı adımları gerektirebilir. Bu nedenle İnstagram şifre kırma gibi işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce, internet üzerinde çeşitli sitelerde yer alan açıklamalı yazıları incelemeniz son derece mantıklı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*