TUZLA KİRALİK FORKLİFT

forklit

 

Forklift taşımacılık ve iş yaşamında insan gücünün yetmediği alanlarda ağır yüklerin taşınmasında kullanılan araçtır. Genel amaçları yük taşıma, yük kardırma ve nakliyat gibi hizmetler veren bu araç yük ağırlıklarına göre çeşitlilik gösterir. En sık kullanılan forklift türü ise FRONT tipi yani önden yüklemeli olanlardır. Kolay kullanımı, rahat manevra ve seri taşıma gibi özelliklere sahiptir. Bu araçları satın almak istemeyen firmalar özellikle kiralama yoluna gitmektedir. Tuzla ilçesinde çok sayıda forklift kiralama hizmeti veren firmalar bulunmaktadır.

 FİRMALAR

Bu sektörde hizmet veren firmalardan bir tanesi HAS makinadır. Özellikle forktift çeşitleri ile dikkat çekmektedir. LPG, elektrikli, dizel gibi çeşitli araç türleri ile tuzla bölgesinde hizmet vermektedir. Firma araç ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılamaya çalışmaktadır. Müşterilerine bakım, tamir, yedek parça gibi hizmetleri yapmaktadır. Bu sektörde hizmet vermekte olan başka bir firma ise Soylu vinç isimli kiralama şirketedir. Kurumsal bir firma olarak piyasada yerini korumaktadır. Kısa bir liste vermek gerekirse KIRANDAĞ, TEU, AYHAN vinç, ULAŞ vinç gibi firmalarda fortift kiralama hizmeti sunmaktadır. Tuzla fortift kiralama hizmeti veren firmalar genel olarak çalışma prensibi aynıdır.

 FORKLİFT KİRALAMA FİYATLARI

Tuzla bölgesinde forklift kiralama fiyatları, kullanacağınız alana göre, fortift çeşidine ve kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir. Kiralama süreside fiyatlar konusunda etkin bir faktördür. Örneğin günlük kiralama fiyatları 600 ile 800 TL arası değişmektedir. Tuzla’da aylık bir fortift kiralama ücreti ise 2000 ile 5000 TL arasındadır. Kiralamak istediğiniz aracın kapasitesi yani tonajı ücretlerin artmasına veya azalmasına sebep olmaktadır. Örneğin tonajı 1800 olan bir fortiftin aylık kiralama ücreti 2000 TL dir. BU fiyatlar Tuzla ilçesi için geçerlidir.

 

 FORKTİFT KİRALAMA DA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Fortift kiralama işlemini yapılırken kullanım alanına dikkat edilmesi gerekmektedir. Size en yakın bir fortift kiralama firması ile çalışmanınız fiyatların düşmesine de sebep olacaktır. Özellikle tonaj konusunun önemi büyüktür. Taşıyacağınız yüke uygun bir araç seçimi ve fortift çeşitlerini iyi değerlendirmek gereklidir. Bakımının zamanında yapılmış olmasına ve tükettiği yakıt cinside maddi açıdan araştırılması gereken başka etkenlerdir.

 

Bir cevap yazın