Sosyal Medyadan Nasıl Kazanç Sağlanır?

sosyal meday
sosyal meday

Sosyal Medya

 

Sosyal medya dendiğin de aklımıza fazlasıyla Youtube, Facebook, İnstagram, Tik Tok gibi uygulamalar geliyor. Bunlardan kazanç sağlanabilir mi sorusu fazlasıyla karşımıza çıkmakta. Para kazanabileceğimiz bir medya ve para kazanmanıza yol açacak bir medya olması ise tamamen bize de fayda sağlıyor.

 

Youtube

youtube

Şu anda 1,5 milyar kullanıcıya sahip Youtube en popüler para kazanma aracı olarak sürekli karşımıza çıkıyor. Youtube her ne kadar en kolay para kazanma yöntemi olarak gözükse de fazlasıyla zor bir medya, çünkü para kazanmanız için 600 saat izlenmeyi geçmeniz ve videolarınızın izlenmesi gerekiyor. Para kazanmak için herhangi bir medyadan kitle edinerek orada kazanma şansınız olsa da fazlasıyla emek harcamanız gerekmektedir.

 

İnstagram

instagram

Kullanıcı kitlesi tam olarak bilinmese de her on kişiden sekizi bu medyayı kullanıyor ki Türkiye’de oldukça fazla kullanıcıya sahip. İnstagram’ da para kazanmak içinse yine bir kitlenizin olması gerek ki 10.000 kullanıcı kitleye sahip olmanız bile size reklam teklifleri sunabilir, diğer yandan reklam anlaşmalarından gelen para ile reklam verip kendinizi biraz daha öne çıkartma şansınız vardır. İnstagram bu nedenlerden dolayı en çok tercih edilen medya olarak aslında daha fazla tercih ediliyor çünkü reklam vererek medya üzerinde, gerçek hayatta fazlasıyla para kazanabiliyor ya da tanınabiliyorsunuz.

 

En çok para kazanılan medya olarak Youtube ve İnstagram tercih edilirken Facebook, Tiktok gibi uygulamalar da size medyada tanınmak için olanak sağlıyor bunla birlikte medya size para kazanmak için bir seçenek sunuyor ve medyadan para kazanmanın mümkün olduğunu görüyorsunuz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*