Sosyal Medyada Nasıl Reklam Yapılır?

sosyal medya

 

 

 

 

 

Geleneksel medya yollarından farklı olarak teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya reklamcılığının gelişmesi çok farklı kuralları da gündeme getirmiştir. Reklam süreçlerinin ve sonuçlarının takibinin de önemli olduğu sosyal medyada reklam yapmanın detaylarını bilmek kazançlı bir proje yaratmaktadır.

 

 

 

Hedef Kitlenizi Belirleyin

sosyal medya

 

Sosyal medyada reklam yaptığınızda ne kadar geniş bir segmente ulaşırsanız o kadar çok müşteriye ulaşırsınız. Ancak bu noktada doğru kişilere ulaşarak nokta atışı bir reklam yapmanız daha etkili ve amacınıza yönelik başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Facebook Audience Insights uygulaması ile hedef kitlenizi doğru şekilde belirlemeniz oldukça kolaydır. Etkileşim içinde bulunduğunuz yaş grubu, cinsiyet oranı ve meslek grubu gibi pek çok detayı bu şekilde elde ettikten sonra sosyal medyada reklam yapmanız hem daha kolay hem de başarılı olacaktır.

 

 

 

Reklam Performansınızı Ölçün

 

 

sosyal medya

Kaliteli reklam yapmanın en önemli aşaması reklam performansınızın ölçümlenmesidir. Facebook Piksel’i web sitenizde kullanarak mevcut ziyaretçi kitlenizi ölçebilir ve yeni kitlelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca hedef kullanıcıların sitenize giriş yaptıktan sonraki hareketlerini ve ne kadar süre geçirdiklerini de detaylı şekilde verisel olarak takip edebilirsiniz. Detaylı şekilde elde edilen veriler ile sosyal medyada reklam yaparken kazancınızı ve amacınızı belirlemeniz daha net bir sonuca bağlanacaktır.

 

 

 

Reklamlardan Gelen Ziyaretçilere Özel Fırsatlar Sunun

 

 

 

Web sitenizi sosyal medya aracılığıyla bulan ve sosyal medyada reklam projeleriniz ile buluşan ziyaretçilerinize ayrıcalık sunabilirsiniz. Örneğin; e-ticaret yapıyorsanız kampanya kodu yerleştirdiğiniz reklamlar ile indirimli veya promosyonlu satış fırsatı tanımlayabilirsiniz. Yeni gelen üyeler için mutlaka özel teklifler sunarak müşteri kitlenizi genişletmeniz yararlı bir yöntem olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın