Sony Xperia Cihazları Android Pie Güncellemesini Alıyor

sony xperia
sony xperia

Sony,Xperia Telefonlar için Gelecek Android Pie Güncellemesini Duyurdu Android’in günümüzdeki en güncel sürümü Pie 9 güncellemesini son günlerde sıkça görmek mümkün. Sony de geçtiğimiz günlerde Xperia cihazları için bu güncellemenin geleceğini duyurdu.

 

Android 9 Pie güncellemesi birçok yenilik ile geliyor. Bunlardan bazıları Google’ın Digital Wellbein adlı projesi ve batarya uyumluluğu kapsamındaki değişiklikleri denilebilir. Google,Pixel/XL ve Google Pixel 2 / XL cihazlarının geçtiğimiz Ağustos ayında Android Pie güncellemesi alacağını duyurmuştu. Böylelikle bazı markalar güncelleme yayınlama konusunda dahi usta olduklarını göstermiş oldu.OnePlus, OnePlus 6 için OxygenOS 9.0’ı çıkardı ve Xiaomi;Xiaomi Mi Mix 2S için Android Pie’yı kullanıma sunmaya başladı. Öte yandan, Motorola gibi cihaz üreticileri, yalnızca Pie alacak olan cihazların bir listesini yayınlayacak içeriklere sahip.

sony xperia
 

Sony, iki ay önce Pie gümcellemesi alacak cihazların listesini yayınladı. Şirket daha sonra Sony Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact için Android Pie güncellemesini kullanıma sunarken, Sony Xperia XZ3 Android 9 Pie ile piyasaya sürülen ilk Android telefon oldu. Şimdi Sony, Android Pie güncellemesi için programını açıkladı. Önceden açıklanan tarihlerde Kasım ayının isimi geçiyordu ancak birkaç telefonun Kasım’dan önce bu güncellemeyi alması muhtemel.

 

Ancak, Sony’nin orta sınıf telefonlarının sahipleri için bu harika bir haber değil. Sony Xperia XA2,Sony Xperia XA2 Ultra ve Sony Xperia XA2 Plus, güncellemeyi ancak 2019’un 4. ayından itibaren almaya başlayacak. Ne yazık ki,orta sınıf telefonlara,amiral gemisi telefonlarına odaklanmayı tercih eden cihaz üreticileri tarafından yapılan güncellemeler için genellikle daha düşük bir önceliğe sahip. Sony’nin bu nesil telefonları için bu gerçek değişecek gibi görünmüyor.

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*