Sony Firması E3 2019’a Katılmıyor

sony

12

 

Sony E3 2019 programına katılmama kararı aldığını söyledi. Firma, 2019 yılında oyuncularla etkileşim konusunda farklı maceralara atılacağını açıkladı.

 

E3, oyun dünyası üzerinde en önemli etkinlikleri arasında bulunuyor Sony de PlayStation ile oyun dünyası içerisinde belirleyici faktörler arasında yer alıyor. 24 yıldır süregelen etkinliğin önem adaylarından bir tanesi olan Japon elektronik devi, bu uygulamaya önümüzdeki yıl itibarıyla ara veriyor. Sony E3 2019‘a katılmama kararı aldığını açıkladı.

 

Karar Kesin

 

Firma Game Informer adresi üzerinde göndermiş olduğu bir açıklamayla kararı aldığını söyledi. Endüstri gelişmeye devam ettikçe Sony toplulukla etkileşim konusunda yenilikçi fırsatları aramaya devam edeceğini söyledi. PlayStation hayranlarının önemine değinen firma müşterilerini mutlu etmek için sürekli yenilik gerçekleştirmek ve yeni yolları denemek istediğini söyledi. 2019 yılında E3’e katılmama kararı alan firma müşterilerle etkileşim kurmak adına yeni yollar aradığını söyledi.

 

Sony son aylar içerisinde PlayStation ile ilgili bir büyük etkinlik uygulamasını ikinci kez iptal etmiş oldu. Firma, 2018 yılında de her yıl aralık ayının başında düzenlemiş olduğu ve yeni oyunları tanıttığı PlayStation etkinliğini gerçekleştirmeme kararı aldığını açıklamıştı. Sony’nin küresel stüdyolardan sorumlu başkanı olarak yer alan Shawn Layden, etkinliği anlamlı kılacak kadar yeterli konu olmamasından dolayı bu tercihi yaptıklarını söyledi.

 

Sony E3 etkinliğinden vazgeçen tek firma olarak yer almıyor. Nintendo da 2013 yılında bu yana E3 kapsamında büyük bir toplantı yapmıyor. Firma son dönemlerde E3’e sadece küçük bir fuar alanıyla katılıyor.

 

 

 

Bir cevap yazın