Site içi seo çalışmaları

Site içi seo çalışmaları
Site içi seo çalışmaları

 

 

Site içi seo çalışmaları adından anlaşılacağı gibi sitenizin içerisinde yapılan arama motoru optimizasyonları olarakta adlandırılan düzenlemelerin tümüne verilen isimdir.  Bahse konu bu çalışmalar var olan  çalışmalar içerisinde en önemli kısım olarak bilinir. Site dışı çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için site içi çalışmalarınız tam ve sağlıklı olması gerekir. Web sitesi içindeki çalışmalarınız eksik olursa site dışı yapacağınız çalışmalar yeterince verimli olmayacaktır.

Yaptığımız çalışmaların tümünde amacımız çalışmalarımızın arama motorlarına uygun olmasıdır. Seo optimizasyonunda geçen Optimizasyon zaten en uygun şekil demektir. Zaten yaptığımız çalışmalar arama motorlarıyla uyum içinde çalıştığında eserimiz Google’da üst sıralarda görünecektir. Buda bilinmelidir ki kaynağımız içinde yapacağımız çalışmalar durağan olmayacaktır. Yaptım bitti diye bir şey söz konusu değildir.  Sürekli güncellenmelidir. Sağlam temel üzerine yapılan site içi çalışmalarınız dış site çalışmalarınıza dayanak olacaktır. Temel mantığınız daimi çalışma olmalıdır.

Yapacağımız çalışmalarda dikkat edilmesi gereken bir takım temel unsurlar vardır.  Şimdi kısaca bu unsurlardan bahsedelim.

 

Doğal olun:

Site içerisindeki çalışmalarda yapılan en büyük hatalardan birisi doğal olmayan içerikler, Taglar, başlıklar ve anahtar kelimelerdir. Doğal olmayan çalışmalarınız Google’ın gözünden kaçmaz.  Bu durumun sonuçlarına katlanmanız gerekebilir.

 

Abartıdan kaçının:

Yaptığınız çalışmalarda anahtar kelimeler kullanın. Ancak abartılı kaçmayı Fazla sayıda kullanım çalışmalarınıza zarar verir. Fazla kelimeler sıkıştırma, gereksiz tag kullanmak, başlık içerisinde fazla kelime kullanma, tasarımın abartılı olması özelikle Google tarafından fark edilir. Buda size olumsuz olarak geri döner.

 

Özgün olun:

Eğer web dünyasına bir webmaster olarak girmişseniz özgün kelimesini sıkça duymuşsunuzdur. Özgünlükten kasıt kopyalama yapmamaktadır.  İçeriklerinizin tamamının özgün olmasına özen gösteriniz. Bu sayede site dışı yapılan çalışmalarınızda başarıya ulaşır.  Arama motorlarından Google her açıklamasında Özgünlükten üzerinde durmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimize tavsiyemiz kopya içeriklerdir kaçınmanızdır.

 

Site Ve Sayfa Başlığı Nasıl Olmalıdır

Sitenizin başlığı ve alt sayfa başlıkları seo çalışmaları açısından en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biridir. Ana sayfanın başlığı web sitenin adı olmalıdır.  Bir diğer önemli nokta sayfa başlığının uzun tutulması ve sayfa içeriğiyle alakasız kelimelerle doldurulmamasıdır.

Sayfa başlıkları site içi seo çalışmalarında çok önemlidir. Bu sebeple başlık seçimine çok dikkat etmelisiniz. Başlıklarınızı sık sık değiştirmemeye özen gösteriniz. Arama motorlarının botları bir sayfayı tararken ilk olarak başlıklara göz atarlar. Sayfayı tanımlarken başlıklardan aldıkları değerler botlar için çok önemlidir. Ayrıca başlıklarınızda kullandığınız ayraçlarda özenli olmalıdır.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*