Seo Uyumlu Makalede Sayfa İçerik Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Seo Uyumlu Makalede Sayfa İçerik Yapısı Nasıl Olmalıdır
Seo Uyumlu Makalede Sayfa İçerik Yapısı Nasıl Olmalıdır

 

Arama motorları son yıllarda yaptıkları güncellemelerle birlikte yapılarında büyük değişime gittiler. Bu güncellemelerle içerikler ön plana çıktı. Klişe haline gelmiş eski seo teknikleri sitenize ne yazık ki zarar vermektedir. Yapmanız gereken içeriklerinizi özgün ve canlı tutmaktır. Çünkü Arama motorları yeniliği severler. Yeni yazılar ve içerikler sizi motorlarının gözünde canlı tutar. Arattığınız kelimelere karşılık gelen sayfaların yeni içerikler olmasının başlıca nedeni de budur.
Özgün şekilde yazılmış metin ve makaleler arama motorlarının bir nevi merkezi haline geldi. Paylaşılan her makale, video ya da özgün içerik sizin ilerlemenize büyük katkı sağlayacaktır.
Bulunduğunuz sektörde kendinize güveniyorsanız bu güveninizi arama motorlarında göstermek zorundasınız.
Hazırladığınız web sitenizin içeriklerle dolmasını istiyorsanız sitenizi güzel görsellerle süslemelisiniz. Ayrıca görsellerinizi güzel anlaşılır bir dille açıklayıcı metinlerle ifade edin. Bu noktada kendinizi müşterilerinizin yerine koyun ve sitenizde ne aramak istediklerini duşunun.
Bu anlattığımız yöntemin yanında ayrıca blok kurmaya özen gösterin. Hakiki içerik doldurma işlemini bu bloğunuzla yapın.
Takipçilerinizin sektörünüzle alakalı bilgileri sizden alacağını unutmayın. Bu yüzden detaylıca anlaşılabilir bir dille anlatım yolunu tercih edin. Bloğunuzu sektörle alakalı bir haber merkezi olarak görün. Blog bulunduğunuz

  • Sektördeki gelişmeler
  • Eksiklikler
  • Çözüm tavsiyeleriyle alakalı içerikler ekleyin. Bulunduğunuz sektör ve faaliyet alanına göre bu örnekleri artırabilirsiniz. Ancak can alıcı noktanın içeriklerinizin özgün ve essiz olmasıdır. Bu noktayı asla pas geçmeyin. Kopya olarak aldığınız içerikler kimseye fayda sağlamaz.

Seo Uyumlu Olan İçeriklerinizi Nasıl Geliştirilebilir?

Seo ve içerik ilişkisi webmasterlar tarafından her zaman ilgi odağı olmuştur. Özgün içerikli bir site rakiplerine oranla her zaman daha önde görünür. Ayrıca içeriklerinizin arama motorlarına uygun olduğunu düşünürsek bu durum size çok daha fazla avantaj sağlayacaktır. İçerik yazmadan önce ilk olarak içeriğin anahtar kelimelerini seçmelisiniz. Bu şekilde seo uyumlu olan bir içerik nasıl geliştirilebilir sorusuna bir cevap aramaya başlamış oluruz. Teknoloji sektörü üzerine bir site yapmak istiyorsanız ilk olarak bu alanda arama hacmi yüksek olan kelimeler  bulmalısınız. Bu konuda Google adwords un anahtar kelime planlama aracı sizin işinize yarayabilir.
Seçtiğiniz kelimelerden hepsini ayni makale üzerinde kullanmayın. Paylaşım yaparak düzenli bir dağılım yapın. Bir diğer yöntem bulunduğunuz dönemde popüler olan kelimeleri anahtar kelime olarak kullanmaktır. Buda ihtiyacınıza göre kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu noktada on plana çıkan araç Google trends dir. Google trends sayesinde donem donem popüler kelimeleri bulmanız mümkün. Üstelik anahtar kelime donem yoğunluğu grafik halinde gösterilmekte.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*