Seo da sosyal Medya etkisi Ve Facebook

seo
seo

 

Sosyal medya nedir diye düşündüğümüzde hemen hemen hepimizin aklına ilk gelen Facebook olur. Bu site neredeyse tüm dünyada kullanılan lider konumda bir uygulamadır. Aynı durum ülkemiz içinde geçerlidir. Üstelik bu durumu diğer sitelerle kıyaslarsak aralarında  uzak ara fark olduğunu söyleyebiliriz.  Zira Çağımızda hemen hemen herkesin bir facebook hesabının olduğunu görebiliriz.

Geçtiğimiz dönemlerde whats up’ı satın alması sonrasında tam bir dünya devine dönüştü facebook. Ayrıca kendini geliştirmeyi ihmal etmedi ve Facebook Messenger uygulamasını kullanıcılarla buluşturdu.

Facebook rakamsal verilerine bakarsak 2 3 yıl içerisinde 2 milyar insana ulaşmayı hedeflemektedir. Bunun yanında sadece whats up ise yaptığı açıklamada 1 milyar civarı kullanıcısı olduğunu duyuruştu. Bu rakamları göz önünde bulundurursak Facebook’un neden dev bir şirket olduğunu anlamış oluruz.

Facebook sosyal medya aracı olmaktan çoktan çıkmış gibi görünse de bir eli her zaman sosyal medyada olmaya devam etmekte. Öğleki sosyal medya çalışmalarını gün geçtikçe büyütmeye devam etmekte. Kendisi büyüdükçe sosyal medya işletmesini de büyütmeye çalışmaktadır.

Facebook arama motorlarınca büyük öneme sahip bir araç olarak görünmektedir. Bu uygulama üzerinde paylaşılan bir bilgi ve anahtar kelime arama motorlarında üst sıralarda yer almakta. Bu yüzden bizlerde sayfalarda üst sıralarda yer alabilmek için facebook kullanmak durumundayız.

Sitemizde f.book aktif olarak kullanmak için kendi sayfalarımız arasında face sayfalarına ihtiyacımız vardır. Bunun yanında sitemiz müsaitse grup açılması da olasıdır.

Eğer bir miktar bütçe ayırabilirseniz facebook üzerinden sitemizin reklamını yapabiliriz. Bir facebook sayfası açmak için ;

https://www.facebook.com/pages/create linkinden giriş yapabilirsiniz.

 

Sayfanıza insanları çekmeye başladıkça ürünlerinizi yada yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Böylece emeklerinizi çevrenize duyurmuş olursunuz. Blog tarzında bir siteniz mevcutsa eklenti kurarak yazılarınızı otomatik olarak facebook üzerinden yayınlayabilirsiniz.

Kurduğumuz sayfalarda paylaştığımız linkler ve içerikler arama motorlarının botlarınca incelenir ve indexlenir. Bu durum bizim sitemize olumlu bir şekilde yansır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*