Script Nedir?

Script Nedir
Script Nedir_

 

İnternet teknolojisinin insan yaşamına her geçen gün daha da dahil hale gelmesi, web sitelerinin de kendilerini geliştirerek, uygulamalarla hizmet vermesi gerekliliğini ortaya koymuştur. Öyle ki herhangi bir uygulamayı ortaya koyarak, işler hale getirmek için script konusunda uzman olmak gerekmektedir. Peki son zamanlarda web teknolojileriyle ilgilenen herkesin de sık sık duymuş olduğu script nedir ve nasıl oluşturulur? Bilindiği gibi uygulamalardan birbirinden farklı birçok bölüm yer alır. Bu bölümlerin oluşturulması için tüm kodları içeren ve de herhangi bir programlama dili kullanılarak yazılmış tüm kodlamalara script ismi verilir.  Ücretsiz script indir seçeneklerinden faydalanarak bu tür kodlamaları herhangi bir ücret ödemeden kullanmak mümkündür. Fakat daha sağlıklı bir ortam oluşturmak için ücreti dahilinde hizmetlerden faydalanmak çok daha faydalı olacaktır.

Script kodlamada kullanılan birbirinden farklı programlama dili olduğunu söylemiştir. Aynı zamanda kullanılan her programlama dilinin de kendisine has bazı özellikleri olduğunu söylemek mümkündür.  Kullanılması planlanan script hangi programlama dili kullanılarak yazılmışsa ortaya çıkan programlama da aynı şekilde kullanılacaktır. Mesela php formatında yazılmış bir scriptin veri tabanını da php kodlamaları oluşturur. Aslına bakıldığında bazı scriptlerin hazır kodlama olarak nitelendirildiği de görülmektedir. Php script indir seçeneklerinden faydalanarak, hazır bir blog ortaya çıkarmak mümkündür. Bu tarz bloglar çok fazla çaba sarf etmeden ortaya konulur ve de genellikle oldukça da kullanışlıdırlar.

Php hazır kodlu scriptler genellikle kodlama bilmeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Programlama bilen ve de kodlama konusunda az çok bilgisi olan kişiler kendi scriptlerini kendilerini de hazırlayabileceklerdir. Fakat bazı scriptler de vardır ki, kodlamanın sahibi olmaksızın kullanılması mümkün değildir. Bu nedenle internet ortamında ücretsiz olarak kullanılan kodlamaları kullanmak, ilerleyen süreç içerisinde ortaya çıkabilecek olası sorunların da ortadan kaldırılmasına imkan sağlayacaktır. Ücretsiz wordpress tema indir seçeneklerinden faydalanarak, web sitesi oluşturulması da mümkündür. Genellikle bu tarz temalar da yine düzenlenebilmesi için kodlama yapısı konusunda bilgi sahibi olunmasını gerektirecektir. Ücretsiz temalarla birlikte birbirinden güzel siteler oluşturulabilir ve bu tür alanlardan çeşitli bilgi paylaşımları kolaylıkla yapılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*