Robot Vector Alexa İle Entegre Olarak Çalışabiliyor

Robot Vector Alexa İle Entegre Olarak Çalışabiliyor (1)
Robot Vector Alexa İle Entegre Olarak Çalışabiliyor (1)

 

 

Pixar ve DreamWorks animasyon dünyasının en önemli şirketlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Bu şirketlerde çalışmış animasyoncuların da görev aldığı Anki firması tarafından geliştirilmiş olan kişisel robot Vector büyülerin gözdesi olarak yer alıyor. Robot Vector yeni yapılandırılmış arayüzü ve yetenekleriyle beaber 2018 yılının en çok ön plana çıkan teknolojik ürünü olmayı başardı. Yeni dönemde yapılan Anki ile Amazon arasındaki iş birliği ile beraber Vector Alexa‘yı da destekleyecek şekilde hizmet vermeye başladı.

 

Aralık ayında getirilen yazılım güncellemesi ile beraber robot üzerinde kullanılacak yeni sürümde sesli asistan Alexaı etkin olarak yer alıyor. Vector bu güncelleme sayesinde yapay zekası ile beraber Alexa’nın sesli asistan özelliklerini de kullanmaya başladı. Akıllı robot Vector, “Hey Vector” ile komutu ile bugüne kadar alıştığınız arayüzüyle cevap vermeye devam edecek. Vector “Alexa” kelimesini duyduğu zaman ise ekran üzerinde Alexa’nın mavi ikonu belirecek ve Alexa sizlerden komut alacak. Bu özellik ile beraber Vector’ın yetenekleri daha fazla artış gösterecek. Bu yeni entegrasyonla beraber Alexa’nın sahip olduğu özellikler Vector aracılığıyla yönetilebilecek.

 

Anki firmasının CEO’su Boris Sofman, sesli asistan uygulaması Alexa’yı Robot Vector’a entegre etmekten dolayı memnun olduklarını açıkladı. Vector’a gelecek yıllarda yeni özellikler ekleneceği de söylendi. 2010 tarihinde kurulan Anki firmasının üretimi Robot Vector’un yakın zaman daha fazla kişiye ulaşılacağı öngörülüyor. Satış fiyatı 250 dolar olan Robot Vector yakın zaman indirime girdi 175 dolar fiyat etiketi ile satılmaya başladı.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*