PUBG’de Sanhok Haritasına Özel TAKTİKLER

pugb

 

 

Pubg Mobile battle royale geniş alan fps, tps oyun türünü kendine has bir tarzla yorumlayarak büyük bir oyuncu kitlesi elde etti. Oyuncu sayısının hızla artmasının ardından hafif bir düşüş yaşasa dahi çok zaman geçmeden yeniden bir çıkış yakaladı. Geçtiğimiz günlerde kendi online oyuncu rekorunu kırarak anlık 20 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Hem mobile hem bilgisayar sürümünde yenilikleri paralel tutulmaya çalışılan bu oyuna yeni bir güncelleme geldi.

pugb
pugb

Daha önce bilgisayar sürümünde bulunan Sanhok haritasının yanında işaret fişeği gibi farklı yenilikler eklendi. Bu yeni haritaya giren oyuncular fiziki yapısından dolayı alışma sürecine girdi çünkü diğer haritalardan çok daha farklı ve küçüktü. Bölüm küçük ve çatışmaya zemin hazırlanacak şekilde düzenlenmiş. Taşların dizilimi, evlerin konumu, mekan düzenine bakıldığında sıcak çatışmayı seven oyuncular için tasarlandığı anlaşılıyor. Harita boyutunun diğer haritalara göre küçük olması, bu bölümde diğer haritalardaki taktikleri kullanamamamızda en büyük etken. Bu haritada arabayla gezerek oynarsanız ölürsünüz, ağaçların arkalarına geçerseniz ölürsünüz, açıkta oynarsanız ölürsünüz, iki dağ arasında bir çukur benzeri alanda beklerseniz ölürsünüz. Sürekli dikkatli olmalısınız, sağınıza baktığınızda kimseyi göremediyseniz birinin yanınıza gelmesi 10 saniye sürer çünkü bölüm fazlasıyla küçük.

Yapılması gerekenler şunlar, iyi bir oyuncuysanız rakiple savaşırken sürekli sağ, sol ve arkanızı kontrol etmelisiniz. Eğer yapamam oyuna yeni başladım diyorsanız rakiple savaşmaya başlayacaksınız. 7 saniye civarında rakibi öldüremediyseniz koşarak etraftaki en güvenli alana geçerek oradan savaşacaksınız. Bu güvenli alanın sağ ve solunuzu kesinlikle kapatması gerek, oyunda bu şekilde birçok taş var. Eğer bulamadıysanız mutlaka ev vardır, ev de yoksa çimlerin yoğun olduğu bir yere geçin. Eğer grup olarak oynuyorsanız bir taşın etrafına bıraktığınız iki arabayla kendi güvenli bölgenizi oluşturabilirsiniz.

pugb
pugb

ÖZET OLARAK 

​​Bu haritada her dakika bir düşman sağınızdan veya solunuzdan gelebilir, diğer haritalardaki gibi gevşek bırakamazsınız. Özellikle biriyle savaşırken silah sesleriniz düşmanlarınızın daha da ilgisini çekecektir.

 

Bir cevap yazın