Paykwik Card Nasıl Kullanılır?

paywkwik

 

Günümüzde milyonlarca insan gerek ev alışverişlerini gerekse kişisel alışverişlerini internet siteleri üzerinden gerçekleştirmektedirler. Ancak bu tür alışverişleri gerçekleştirmek için güvenli yöntemlerin izleniyor olması büyük bir gereksinim olmuştur. Çünkü çeşitli platformlar üzerinden insanların kredi kartı ve kişisel bilgilerinin kötü niyetli insanlar tarafından çalınıyor olması, bir çok kişinin mağdur olmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak içinse paykwik gibi güvenilir ödeme yöntemlerinin tercih ediliyor olması şarttır. Peki son zamanların talep gören kartlar arasında yer alan Paykwik nedir ne nasıl kullanılır? Paykwik kart almak için nereye ve nasıl başvuru yapılması gerekmektedir? Paywick card kullanım alanları nerelerdir?

Paykwik card kullanım alanı açısından son derece zengindir. Özellikle de internet siteleri üzerinden genellikle yurt dışı alışveriş siteleri tercih edilmektedir. Yurt dışı alışverişlerinde ise ödeme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanmaktadır. Çünkü yurt içinde kullandığımız kartların büyük bir kısmını ne yazık ki yurt dışında kullanamıyoruz. Bunun temel nedeni ise yurt içi ve yurt dışı kartları konusunda uyumluluk olmamasıdır. Uyumluluk probleminin yanı sıra ise sanal saldırı söz konusu olabilmektedir. İnsanların kişisel bilgilerinin ele geçirilmemesi içinse kullanılan elektronik para kartlarına gereksinim duyulmaktadır. Paykwik para kartı, hem basit kullanımıyla hem de güvenilir yöntemleriyle kısa zamanda büyük bir kitlenin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Genel olarak 10 Euro, 20 Euro, 25 Euro, 50 Euro, 100 Euro, 200 Euro, 250 Euro, 500 Euro ve 1000 Euro gibi kart seçenekleri söz konusudur.

Bu kart seçenekleri arasından kişiler ihtiyaçları olan herhangi bir limite başvuru yapabilmektedir. Kullanım şekli ise kartın satın alımından sonra başlamaktadır. Kartı temin ettikten sonra SMS ve E-mail adresine Pin kodu gelir. Akabinde ise gelen Pin kodunu, kullanmak istenilen yerin ödeme bölümündeki ilgili alana girilmesi yeterli olacaktır. Alışveriş yaparken ise sitelerin ödeme bölümlerinden ödeme tipinin seçilmesi gerekir. Bir sonraki sayfada ise elektronik kart ile ödeme seçeneğinin girilmesi şarttır. Satın alınan paykwik kartın pin kodunun girilmesiyle birlikte, ödeme onayının gelmesi işlemlerinin tamamlandığının göstergesi olacaktır.

Bir cevap yazın