Oyun Dünyası İncelemesi

Oyun Dünyası İncelemesi
Oyun Dünyası İncelemesi

 

7’den 70’e pek çok kişinin hayatının bir bölümünde mutlaka bir bilgisayar oyunu olmuştur. Bu oyunlar İnsanların yaşamınında kimi zaman derin birer anı oluşturur. Bu anılar zaman geçse bile tazeliklerini koruyarak kendilerini unutturmazlar. Çocukluk zamanlarında vazgeçilemeyen oyunlar bireyler büyüse de onların içerisinde ki çocuğu bir anda ortaya çıkarır. Bazen hiç beklemediğiniz bir anda, tahmin edemeyeceğiniz kişilerin bilgisayar oyunları karşısındaki heyecanlarını görünce şaşırabilirsiniz.

Bilgisayar oyunlarının tarihçesi

 

Newyork Brookhaven Laboratuarında 1958 yılında, Eski teknoloji nedeniyle vakum tüplü bir Analog bilgisayar oluşturulmuştur. Bu dönemde bilgisayarların olduğundan daha yavaş çalışması nedeniyle ekran üzerinde çeşitli zıplayan noktalar görülmüştür. Bu zıplayan noktalar akılla tenis oyunu getirmiş ve ilerleyen yıllarda bilgisayar oyunlarının önünü açmıştır.

 

Bu şekilde geçmişten gelen deneyim ve birikimler ile günümüze doğru gelişen teknoloji sayesinde oyunlar ilerlemiş ve  son derece modern gerçeğe çok yakın görüntüler içeren oyunlar sergilenmiştir. Android telefonların yaygınlaşmasıyla beraber sadece bilgisayar üzerinde görülen oyunlar artık avuç içerisine sığar hale gelmiştir. Böylece yeni nesil oyun dünyasına çok daha kolay ulaşabilmektedir. Yaygınlaşan bilgisayar oyunları sayesinde yeni bir sektör kendini göstermiş ve bu sektör içerisinde pek çok popüler oyun ortaya çıkmıştır. Bu popüler oyunlardan bir tanesi Stickman Rope Olarak biliniyor. Peki bu oyunu kısaca nedir ve nasıl oynanır?

 

Stickman Rope Oyunu İncelemesi

 

Stickman Rope oyununu incelediğimizde, İlk bakışta bizlere Örümcek Adam karakterini anımsattığını görebiliriz. Karakterimizin görünüşü her ne kadar Örümcek Adama benzemese de oyun içerisindeki hareketler bize bu görüşü kanıtlamakta. Stickman Rope karakterini bir çöp adam canlandırıyor. Bu çöp adam ağlar atarak tıpkı örümcek adam gibi ilerlemeye gayret ediyor.  Kahramanımız attığı ağlar sayesinde zemine ve tavana çarpmayarak hayatta kalmakta. Kahramanımızı yönlendirirken tavana çarpar ya da yere düşersek karakterimizi yaralıyoruz. Ayrıca tavan ve yer arasında bulunan engellilere de çarpmadan kontrollü şekilde ilerlemek gerekiyor.

Tower Defense Strateji Oyunu

Oyun severler arasında beğeni ile oynanan oyunlardan bir tanesi de Tower Defense oyunudur. Bu oyunun Stickman oyununa göre biraz daha stratejik bir oyun olduğunu ifade edebiliriz. Oyun içerisinde düşman askerlerini durdurabilmek için uygun noktalara kaleler inşa etmeniz gerekiyor. İnşaa eden edilen kareler ile düşman askerlerini etkisiz hale getirmelisiniz. Kuracağınız kalaler ile güzergahınızdan geçmek isteyen düşman askerlerini vurmalısınız. Bunun için bizce en uygun seçim başlangıç aşamasında okçuların bulunduğu kaleyi seçmek olacaktır. Öldürdüğünüz her düşman için puan kazanıyorsunuz kazandığınız puanlar ile Yeni kaleler İnşa ederek yolunuza devam edeceksiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*