Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalıdır?

pc oyun
pc oyun

 

 

Oyun bilgisayarları yüksek performanslı, büyük hacimli, görkemli ve fiyatları yüksek olan bilgisayarlardır. Diğer bilgisayarlara göre RAM kapasitesi, dahili bellek hafızası, ekran kartı, ses ve görüntü bakımından daha yüksek özelliklere sahiptir. Genellikle ağır olan ve bilgisayarda aradığı özellikler bakımından yüksek kalite isteyen oyunlar için tercih edilen bu bilgisayar piyasasında çok iddialı olan markalar var. Bu markaların en büyük hedefleri adı üzerinde oyun bilgisayarı diye adlandırılmış bir bilgisayarı alan müşterinin oyun oynadığı esnada tek bir sorun bile yaşamamasıdır.

oyun bilgisayarı

Oyun bilgisayarları da diğerleri gibi iki modelden ibarettir. Diz üstü ve masaüstü. Bu konuda sayıca daha üstün olan masa üstü bilgisayarlarına göre az sayıda olan fakat gayet iddialı olan diz üstü modellerde mevcuttur.

 

Masa üstü modellerde diğerinin aksine bilgisayar toplama olarak bilinen yöntem sıklıkla kullanılmaktadır. Set halinde almaktansa kullanıcılar bilgisayarın parçalarını ayrı ayrı olarak zevk ve tercihlerine göre çeşitli markalardan ve çeşitli özelliklerde toplamakta ve hatta bilgisayarın kasasını dahi tek parça halinde almayıp onu da toplayan kullanıcılar var.

 

İlk bakışta hepsini set halinde alıp kolay bir şekilde işten sıyrılmak en iyisi olarak gözükebilir. Fakat bilgisayarınızı kendi zevkinize göre dizayn etmek en şahane yoludur bilgisayar edinmenin.

 

Oyun bilgisayarını toplarken ağırlıklı olarak hangi oyunu oynayacağınızdan çok o zamanda en yüksek özellikleri isteyen oyuna göre parçaları toplamanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Hatta biraz daha üzerine çıkmanız size gelecek senelerde de avantaj sağlayacaktır.

oyun bilgisayarı
oyun bilgisayarı

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*