OnePlus Gelecek Yıl 5G Destekli Telefonu Piyasaya Süreceğini Duyurdu

 

OnePlus 3T’nin piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcıları muallakta bırakacak birçok fiyat performans ürünü ortaya çıktı. Bu nedenle şirket önemli bir adım atarak 5G destekli güçlü bir telefon yapmak için ilk kararını verdi. Halihazırda bu kadar amiral gemisi telefon varken yeni bir telefon çıkarmak şirketin faydasına olacak. Çünkü hem amiral gemisini rahatlıkla satabilecek, ayrıca yeni cihazın 5G desteğini kullanarak daha fazla ürün yayabilecek.

 

Kısa bir süre önce, Qualcomm’un Hong Kong’daki 4G/5G zirvesinde Qualcomm başkanı Cristiano Amon,önümüzdeki yıl 5G’yi destekleyen en az iki yeni akıllı telefonun üretileceğini duyurdu.

one plus
one plus 3T

Bu hareket birçok kullanıcı tarafından farklı şekillerde yorumlandı. Bu düşüncelerden yaygın olanı,5G destekli cihazın firmanın amiral gemisi dışında rekabette kalması için yapıldığı. Günümüzde başta birden fazla arka kamera olmak üzere çentik ve abartılı ekranlar gibi birçok özellik moda olmuştu. 5G’nin de böyle bir adımda kullanılması aynı zamanda firmanın popülerliğini de arttıracak. Küresel bazda satışları artması mümkün olan OnePlus,5G destekli ilk cihaz unvanını aldığı anda bunu olumlu anlamda kullanabilir.

 

Sonuç olarak OnePlus,diğer firmaların aksine 5G için temellerini şimdiden atmış durumda. Ancak burada zaman içerisinde cevap bulacak bir soru var, OnePlus bunu kullanabilecek mi? Elbette bu sorunun cevabı firmanın adımlarına göre şekillenecek.

 

 

Bir cevap yazın