Neden Oto Ekspertiz Hizmeti Almalısınız?

exper
exper

 

İkinci el araç satın almak pek çok açıdan avantajlı olsa da, bazı durumlarda insanların mağdur olması da kaçınılmazdır. Bu nedenle ikinci el araç almayı düşünen insanların, ilk aşamada oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanması gerekir. Bilindiği gibi Güngören Oto Ekspertiz gibi firmalar aracılığı ile verilen bu hizmet kapsamında, aracın ne durumda olduğu raporlu bir şekilde ortaya konur. Yani satın alınması düşünülen aracın daha önceden bir hasara uğrayıp uğramadı, eğer bir hasar söz konusu ise ne kadarlık olduğu ve de aracın ilerleyen süreç içerisinde kullanıcılara herhangi bir sorun yaratıp yaratmayacağı detaylı olarak araştırılır ve ikinci el satın alacak olan kişiler mutlaka bilgilendirilir.

exper

Oto ekspertiz hizmeti almaksızın, ikinci el bir araç satın almak çok büyük bir risktir. Çünkü bazı durumlarda araç satıları, ürünlerini çok yüksek fiyatlardan satabilmek için, aracın herhangi bir sıkıntısının olmadığını iddia edebilmektedirler. Bu iddianın doğrulanabilmesi içinse ekspertiz raporu şarttır. Ekspertiz raporunun alınmasıyla birlikte aracın geçmişi hakkında son derece net bilgilere ulaşmak mümkündür. Çünkü bu tür bir raporun hazırlanabilmesi için uzman ve teknik bilgileri gelişmiş kişiler tarafından, aracın tüm mekaniği incelenir. Araç mekaniğine olan ve ortaya çıkması muhtemel sorunlar raporlanır. Akabinde ise ilerleyen süreç içerisinde aracın sorun çıkarıp çıkarmayacağı tespit edilir. Bakım kontrolleri tamamlanır. Güngören ekspertiz gibi teknik bilgisi yüksek kurumlardan hizmet alındığı takdirde, geçmiş yıllarda araç bakımın aksatılıp aksatılmadığı bile ortaya çıkabilmektedir.

Oto eksper, araçların mekaniği konusunda uzmanlaşmış ve teknik bilgileri üst seviyede olan insanlara denilmektedir. Bu teknik bilgiler sayesinde araçların boya kontrolüne kadar her türlü faktörün incelemesi yapılır. Aynı zamanda araç kilometresinin düşürülüp düşürülmediği de eksper raporlarında net olarak görülebilmektedir. Günümüzde araç satışlarında çok büyük hilelerin yapıldığı görülmektedir. Bu hilelere karşı önlem almak ve de dolandırılmamak için eksper raporuna başvurmak oldukça doğru olacaktır. Eksper hizmeti aslına bakıldığında sanıldığı kadar da maliyetli bir iş değildir. Sağlıklı bir araç satın almak istiyorsanız ve de aracın ilerleyen süreçte sıkıntı çıkarmayacağından emin olmak için mutlaka bu hizmetin alınması şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*