Metin 2 Nedir ve Nasıl Oynanır?

metin

 

Metin 4 son zamanların en çok tercih edilen favori oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Tam olarak 4 karakterle oynanır. Başarılı bir strateji oyunu olduğunu söylemek mümkündür. Peki günümüzde özellikle de genç kitle tarafından sıkça tercih edilen Metin 2 nasıl oynanır? Metin 2 pvp serverler nedir ve nasıl kullanılıyor? Hangi serverı kullanmak oyunun gidişatına olumlu katkı sağlar? Öncelikle Metin2 oyununu oynamak için oyuna ilgili kaynakları kullanarak giriş yapmak gerekmektedir. Oyuna girişin ilk aşamasında kayıt oluşturulması istenmektedir. Kayıt işleminin bitmesinin hemen ardından sonra ise sizden herhangi bir imparatorluk seçmeniz istenecektir. Bu imparatorluklar Jinno Shinsoo ve Chunjo olmak üzere 2 tanedir. Aynı zamanda mavi, kırmızı ve sarı bayrak olmak üzere de 3 farklı bayrak türü bulunur.

Oyunun temel amacı ise sergilenen performans sayesinde item seviyesini belirli oranlardan yükseltmektir. Akabinde ise ws almak şart olacaktır. Oyunca level atlamak için belli başlı kurallara uyum sağlanması zorunlu kılınmıştır. Bu seviyeleri geçebilmek için bulunduğunuz levelde, kullanmış olduğunuz eşyaları sürekli geliştirmeniz, daha başarılı olmanıza vesile olur. Eşyaları demircilerde genellikle 9. seviyeye kadar yükseltmeniz mümkündür. 30. seviyeye gelmiş olan Metin 2 oyuncuları da çok iyi bilirler ki, bu seviyede kullanılan eşyalar zaten kendisinden 9. seviyeye kadar yükselmiş olacaktır. Bunun için kazanılan paralar kendiliğinden yok olabilmektedir. Böyle bir duruma maruz kalmak yerine paranızı pazarda satarak, ek gelir elde etmeyi deneyebilirsiniz. Oyunu daha kaliteli seviyelerde olmak içinse tercih edilen pvp serverler iyice değerlendirilmelidir.

Bir oyunu donmadan ya da kasmadan oynamak için kaliteli ve yoğun olmayan pvp serverlerin kullanılması şarttır. Aksi takdirde oyunun en güzel ve en önemli yerinde yaşanan bağlantı kopmaları nedeniyle, seviyede gerilemek kaçınılmaz olacaktır. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için özellikle de Metin2 oyununu oynarken tercih edilen pvp serverin öncelikle denemesi önerilmektedir. Eğer kullanılan server yoğun değerse oyunu keyifli bir şekilde oynamak mümkün hale gelecektir. Bu bağlamda pvp serverler için internet siteleri üzerinden de araştırma yapılması şarttır.

Bir cevap yazın