Kırmızı Gülün Anlamı

Kırmızı Gülün Anlamı
Kırmızı Gülün Anlamı

 

Kırmızı renk güzelliği ve taşıdığı anlam nedeniyle her zaman genel geçer bir tercih olmayı başarmıştır. Öyle ki özellikle de erkekler sevdiklerine bir armağan verecekleri zamanlarda genellikle kırmızıyı tercih ederler. Günümüzde bir çok çiçekçiyi ziyaret ettiğinizde de kırmızı renkli ürünlerin çok daha fazla sayıda olduğunu görmeniz kaçınılmazdır. Mesela kırmızı gül çiçekçilerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Peki kırmızı gül hangi anlamı taşıyor? Sevdiğiniz kırmızı gül buketi armağan ettiğinizde ona hangi mesajı verirsiniz? Öncelikle her bir rengin kendisine göre bir anlamı, her bir çiçek türünün de kendisine göre bir mesaj barındırdığını unutmamalısınız. Özellikle de güller, her kadın ve her erkek için farklı bir anlamı içerisinde barındıran varlıklar olarak bilinirler.

Bilindiği gibi beyaz, pembe ve sarı gül renkleri olabileceği gibi kırmızı renkli güller de vardır. Kırmızı her daim aşkım, şehvetin, çekiciliğin; kimi zaman lüksün, şatafatın ve de tertemiz duyguların en önemli simgeleri olarak bilinirler. Sevgilinize kırmızı güller armağan ettiğinizde onu ne kadar çok sevdiğiniz yönünde önemli bir mesaj verebilirsiniz. Eğer hediye vereceğiniz kişi yakın bir akrabanız ya da arkadaşınız ise de onu en saf ve en temiz duygularınızla sevdiğiniz yönündeki mesajı iletmeniz mümkün olacaktır. Kırmızı renk tonu, hangi çiçek türünde tercih edilirse edilsin aslına bakıldığında vermiş olduğu mesaj ya da iletmiş olduğu hislerde herhangi bir değişim söz konusu olmaz.

Kırmızı çiçek türlerinden biri olarak bilinen laleler de yine sevdiğinize onu çok sevdiğinizi iletecektir. Fakat bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de satın almış olduğunu çiçeğin tomurcuk mu yoksa açmış bir şekilde mi olacağıdır. Eğer uzun ve kalıcı bir hediye olmasını istiyorsanız, tomurcuk  yapılı güller sizler için ideal olabilir. Eğer tercih etmiş olduğunuz hediyenin daha lüks görünmesini istiyorsanız da mutlaka açmış gülleri ya da diğer çiçek türlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Bilindiği gibi son zamanlarda ekonominin iyice bozulmuş olması, çiçek fiyatlarının da artmasına neden olmuştur. Bu tarz ürünleri avantajlı fiyatlar ile satın almak için çiçek gönder seçeneği barındıran web sitelerini tercih etmeniz ekonomik anlamla daha uygun ürün temin etmenize katkı sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*