Karşınızda Tüm Özellikleri İle Yeni Apple Mac Mini!

apple
apple

Yeni Apple Mac Mini

Apple’ın yaklaşık 4 yıldır beklenen yenilenmiş Mac Mini modeli, iPad Pro’nun tanıtım etkinliğinde nihayet yüzünü gösterdi. Anlaşılır tabirle mini bir masaüstü kasası ya da klavye, monitör ve mouse barındırmayan bir bilgisayar olarak bilinen Mac Mini, yeni haliyle beş kat daha hızlı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

 

 Apple Mac Mini Özellikleri

Apple’ın klasik çizgilerini barındıran yeni Apple Mac Mini, uzay grisi renk tonuna sahip bir cihaz. Bu cihazın hafızasını 64 GB’a kadar artırmak mümkün. Temel hafızası 8 GB olan Mac Mini, Intel Core i3 ve i5 işlemcisinin yanı sıra, 128 GB SSD ile kullanıcıları karşılayacak. Cihazın kasası geri dönüşüm sağlanmış alüminyumdan imal edilirken, işletim sistemi ise macOS Mojave olarak belirlenmiş. Mac Mini ile ilgili diğer özelliklere göz atıldığında All-Flash depolama, Apple T2 güvenlik çipi, HDMI video, ses, 4xThunderbolt 3 soket, 2xUSB-A ve 10Gbps’ye kadar ethernet özellikleri dikkat çekiyor.

apple

Apple Mac Mini Fiyat ve Çıkış Tarihi

Mac Mini ile ilgili Türkiye çıkış fiyatı henüz belirlenmemişken, cihazın raflara çıkış tarihi olarak 7 Kasım öngörülüyor. Ülkemizde de yakın bir zamanda piyasaya sürüleceği bilinen cihazın, i3 işlemciye sahip olan versiyonu için belirlenen fiyat 5.999 TL. Eğer i5 işlemcisi barındıran Mac Mini modeline sahip olmak isterseniz, 8.399 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*