İnstagram Reklam Hataları

 

İnstagram’a reklam vererek çok büyük kitlelere ulaşmak ve özellikle de bir işletme hesabı iseniz daha çok miktarda para kazanmanız mümkün hale gelecektir. Fakat her sosyal medya ağında olduğu gibi İnstagram’da da reklam verirken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Günümüzde insanların büyük bir kısmı bu hatalara düşmekte ve bundan kaynaklanan mağduriyetler yaşamaktadırlar. Sosyal medya aracılığıyla ürün ve hizmetleri ya da kişisel hesapların tanıtımını yapmak sanıldığı kadar da zor değildir. Fakat bunun için ön bir araştırma yapılması şarttır. Mesela daha önce yapılmış reklam hatalarını görmek, bu hataların daha doğru hale getirilmesi için ne yapılması gerektiği gibi konularda deneyim elde etmek şarttır. Bu püf noktalar sayesinde çok daha kısa bir zaman diliminde çok daha büyük bir kitleye ulaşım sağlamanız da kaçınılmaz hale gelecektir.

İnstagram aslına bakıldığında kullanımı son derece kolay ve de pratik bir ağdır. Çok eski zamanlarda sadece fotoğraf düzenleme ve fotoğraf paylaşım amaçlı kullansa da artık e ticaret sektörünün büyük bir kısmının bu alana taşınmış olduğunu görmeniz de kaçınılmaz hale gelecektir. Çünkü İnstagram üzerinden insanlar anlık olarak milyonlarca kişiye ulaşım sağlarlar. Hedef kitle ile etkileşim ve doğru reklam stratejilerini kullanarak ürün pazarlama ve satış konusunda başarılı sonuçlar elde etmeniz de mümkün hale gelir Peki İnstagram reklam hataları denildiği zaman akıllara ne gelir? İnstagram reklam hatası yapmamak için nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İnstagram reklamları ne kadar sürede gelir elde edilmesine olanak sağlar? Merak edenler için işte en önemli detaylar…

Hedef Kitleyi Yanlış Belirlemek

Herhangi bir ürünü pazarlarken hedef kitleniz ile sürekli olarak etkileşim içerisinde olmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Hedef kitle belirlerken bazı kriterlere mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlardan biri de yaştır. Öyle ki işletme hesaplarının müşterilerin ilgisini çekebilmek için öncelikle hangi yaş aralığına hitap ettiğinizi belirlemeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra ise eğitim durumu, cinsiyet ve daha birçok farklı detayı da reklam vermeden önce belirlemeniz gerekecektir. Hedef kitlenizi ne kadar doğru belirlerseniz reklamlarınızın daha doğru ve daha verimli bir şekilde yayınlanabilmesi için o kadar büyük fayda sağlarsınız. İnstagram reklam bütçesinin çok daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikle doğru hedef kitle üzerinde çalışma yapılması gerekir. Tüm bunlara ek olarak ise içeriklerin, ürünlerin ya da hizmetlerin hangi kitleye hitap ettiği ve hangi kesime daha uygun olduğunu tespit ettikten sonra reklamlarınızı vererek daha büyük bir kitleye ulaşmanız kaçınılmaz hale gelecektir.

İçeriklerin Kalitesiz Olması

 

İnstagram’da reklam vermeden önce içeriklerinizin ne oranda kaliteli olup olmadığına dikkat etmenizde fayda olacaktır. İyi bir işletme hesabında içerikler dolu doludur. İnsanlar genel olarak ilgi çekici görselleri beğenmeyi ve paylaşmayı sevmektedirler. Yetersiz içerik oluşturan hesaplar ne yazık ki ne reklamlardan ne de hedef kitlesinden elde edememektedir. Geri dönüşüm almak için öncelikle daha önce yapılmamış şeyleri yapmayı denemeniz gerekmektedir. Mesela herhangi bir giyim ürününü pazarlamak istiyorsanız diğer butiklerin fotoğraflarından çok daha kaliteli görseller elde etmeye çalışmalısınız. Hatta bazı zamanlarda videolu ürün tanıtımı yapmak müşterilerin daha güvenilir hale gelmesini sağlayacaktır. Yetersiz içerik oluşturmak İnstagram reklam formatlarından da iyi bir geri dönüşüm alınmasına engel olur. Bu durum da hem işletmenizi hem de kendi imajınızın olumsuz etkilenmesine neden olacak olumsuz bir faktör olacaktır. Bir bakımdan da bütçenizin boşa gitmesine neden olacaktır. İnstagram’da en yaygın olan reklam hatalarına düşmemek için olabildiğince profesyonel bir yardım alınmasında da fayda olacaktır.

Reklam Açıklamalarında ve de URL’de Hata Yapmak

Her işletme hedef kitlesi ile anlamlı bir bağ kurarak, iyi geri dönüşümler almak istemektedirler. Bunu sağlamak içinse günümüzde en çok düşülen reklam hatalarından herhangi birine düşmemek gerekmektedir. Özellikle de son zamanlarda reklam stratejileri incelendiğinde insanların reklam açıklamalarında ve de URL’de hata yapmaktır. Bu durum yayınlanan reklamlardan olumlu geri dönüş alınmasına engel olur. Eğer işletme hesaplarında hedef kitle ile doğru iletişim kurulmak isteniyorsa ya da kişisel hesapların büyütülmesi isteniyorsa bilinirlilik oranlarını yükseltmek ve de takipçi elde etmek için ihtiyaç varsa bir an önce organik takipçilerden satın almak gerekecektir. Takipçi elde ederken profesyonel kişilerle çalışmak son derece önemlidir. Öyle ki günümüzde bu anlamda hizmet veren birçok kişi ve kurumun olduğunu görmek mümkündür. Fakat bu kişi ve de kurumlar kimi zaman çeşitli mağduriyetlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedirler. Bu tür sorunlar yaşamamak için güvenilir platformları tercih etmeye özen göstermek şarttır.

İnstagram reklamlarında en sık yapılan hatalardan biri de URL adreslerindeki yanlışlardır. Kişilerin yönlendirilmesini sağlayacak başarılı bir URL adresi yüklenmemişse reklamların da herhangi bir şekilde anlamı kalmaz. Aynı zamanda mobil uyumlu olmayan sitelere reklam verildiğinde de geri dönüş kazanmanız mümkün olmayabilir. Bu da gerek URL adreslerini ve gerekse de reklam açıklamalarını birbirleriyle uyumlu hale getirmek için son derece önemli bir kriter olacaktır.

Uygunsuz Reklam İçeriklerinden Uzak Durun

 

İnstagram’dan reklam almak ya da İnstagram’a reklam vermek sanıldığı kadar da kolay bir iş olmayacaktır. Öyle ki eğer reklamlarınız yayınlanmıyorsa öncelikle günün yoğunluğuna göre bir süre daha beklemenizi tavsiye ediyoruz. Bekleme süresi sonucunda hala reklamlarınızın reddedildiğini görüyorsanız bazı detaylarda eksiklik olduğunu düşünmeniz gerekir. Bir diğer ihtimal de uygunsuz içeriklere reklam vermiş olabileceğinizdir. Böyle durumlarda yapılması gereken şeyler aslına bakıldığında son derece basittir. İlk aşamada yapmanız gereken içerikleri sürekli güncellenen bir hesaba reklam vermeye özen göstermeniz önerilmektedir. Sonrasında ise İnstagram’ın ilgili sayfasından vermiş olduğunuz reklamları sürekli olarak takip etmenizde fayda olacaktır. Aksi takdirde çok daha büyük sıkıntılar yaşamanız da kaçınılmaz hale gelir.

Hesap Takip Reklamları Gerçekten Faydalı Mı?

 

Hesap takibi yapmak için oluşturulan reklamlardaki profil linkleri de ayrı bir tarayıcı üzerinden açılır. Eğer kişisel hesaplarınıza ya da işletme hesabınıza giriş yapmamışsanız verilen URL adreslerinden ilgili profili de takip etmeniz ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bu da beklenilenin çok daha altında takipçi edinmesine ortam yaratır. İnstagram’da reklam almak ya da reklam verebilmek için öncelikle hesabınızı dikkatle oluşturmanız ve akabinde de kaliteli paylaşımlar yapmanız gerekmektedir.  Aynı zamanda da kullanıcıların sizleri takip etmesi için paylaşılan görsellerin ya da metinlerin de özenle seçilmesine dikkat edilmesinde fayda olacaktır.

Hesap takip reklamları doğru bir şekilde kullanıldığında genellikle faydalıdırlar. Fakat reklam stratejilerini ve de uygulamalarını anlamak ve anlamlandırma son derece profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu alanda hizmet veren birçok uzman kişi ya da kurumlar bulunur. İnstagram reklam politikasını çözmek için internet üzerinde yayınlanmış çeşitli videoları da izlemek faydalı olabilir. Kişisel hesapları büyütmek için reklam alışverişi yapmadan önce bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekir. Böylece çok daha kısa süre içerisinde daha başarılı sonuçlar elde edilmesi de kaçınılmaz hale gelir. İnstagram reklam politikaları hakkında bilgi almak ve hesabınızı büyütmek için 618media.com adresinden yardım alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*