İNSANLARI BLOG’UNUZA GERİ GETİREN NEDİR?

web site
web site

 

 

Blog, sanal dünyada kendine yer bulmak isteyenler için ciddi bir seçeneğin adıdır. Web sitesinden maddi açıdan daha hesaplı olan blog sahibi olmak günümüzde oldukça kolay. Artık son zamanlarda hem ücret olmadan hem de oldukça fazla miktarda kaynak içerisinden seçme ayrıcalığı da bulunuyor. En önemlisi de dakikalar içerisinde kura bilme özelliği geliyor.

 

Kimin İçin Blog

 

Blog kurmak isteyenlerin öncelikle karar verecek olacakları şey; ne için hazırlandığının tespiti gerekir. Kendinize münhasır bir blog olmaktan ziyade sanal dünyada takip edilmek istiyorsanız dikkat etmek gereken hususlar bulunmaktadır. Sanal dünya ziyaretçilerinin takibinde kalmak ve artan sayılarda takip öngörüsünde bulunanalar için blog için hem tasarım hem de içerik önem kazanıyor. İçerik düzeni ve seçimi son derece mühimdir.

web site

Başlarken ilk Yapılacak

 

Dijital Dünyada gezinenler üstünden hedef grubunuzu derhal belirlemek ile işe başlamak gerekir. Hedef gurubun belirlenmesinin hemen peşinden gurubun yaşam tarzları; sevdikleri ya da sevmedikleri hemen her yönlerini de bilmeniz gerekiyor. Yeme içme özelliklerinden tutun da önceledikleri şeylere varıncaya kadar bilinmesi gereken her şeyi bilmek lazımdır.

web site

Zaman içerisinde öğrenilecek bilgilerin yanında farklı ziyaretçi görünüşleri ile karşı karşıya kalınıldığında da paniklememek gerekir. Ziyaret eden müşterilerinizin görünüşleri ile alakalı da bilgiler edinmek gerekecektir.

 

Her Şeyi İle Özgünlük

 

Kesin olarak dikkat etmeniz gereken ilk şey özgünlüktür. Bir yerlerden yapılan alıntı, kopyalayarak yapıştırma seçeneklerini hiç düşünmemek gerekir. İçeriğinizin tamamen sizin ürününüz olması gerekiyor. Ne olursa olsun, çok zorlansanız da özgün ve size has bir karakter ile yazılmış içerikli blog sayfalarından şaşmamalısınız.

 

Zaman ilerlemesine rağmen blog sayfalarının artmaması ve içeriğin istenilen düzeyde olmasından paniğe kapılmamalıdır. Özgün içerikten kesinlikle taviz verilmemelidir. Bunun size getireceği en önemli katkı arama motorlarında ön plana çıkacak olmanızdır. Alıntı ve kopya içerik arama motorlarında çalıntı işlemi göreceğinden bloğunuzun durumunu çok vahim durumlara düşürecektir. Ziyaretçilerin çok kısa zamanda kopya içeriği fark edecek olması da ayrı bir handikaptır.

 

İçeriğinizin ziyaretçiye geçecek olan samimiyet duygusunun yanı sıra eğlenceli olmasına da dikkat etmek gerekir. Gerek içeriğinize gerekse de yazdığınız konuya yazımınızla değer katmanız beklenir. Sanal ziyaretçileriniz olan misafirlerinize oldukça saygılı olmalı ve eleştirilere açık bir yapıda kalmalısınız.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*