İhaleli Batak Oyunun Kuralları

İhaleli Batak Oyunun Kuralları
İhaleli Batak Oyunun Kuralları

 

İhaleli batak aslına bakıldığında oldukça keyifli bir oyundur. Oyunda toplamda 52 kart bulunur. Bu destede yer alan kartların kendilerine göre bir büyüklük sıralaması vardır. İhaleli batak oyunun en temel aması ise en fazla eli almayı hedeflemektir. Peki ihaleli batak oyununun kuralları nelerdir? İhaleli batak nasıl oynanır ve elleri kazanmak için neler yapılması gerekiyor? En iyi batak oyna alternatifleri hangi sitelerde bulunur? Öncelikle oyunda bilinmesi gereken ilk ve en temel kuralın, kozun ihaleyi alacak kişide olacağı unutulmamalıdır. Eğer oyun eşsiz oynanacaksa da ihale genellikle 4 rakamıyla başlar. Oyun eşli oynanacaksa da ihalenin mutlaka 7’den başlaması şarttır. Yani daha basit tanımıyla eşli oyunlarda ihaleyi alan kişi 4 demiş sayılırken, eşsiz oyunlarda da yine ihaleyi aldığınız için 7 rakamını tanımlamış olursunuz.

İhale sırası size geldiğinde ise önceden verilmiş olan teklifi artırmanız mümkündür. Eğer oranı artırmak istemiyorsanız da bu durumda pas deme şansınızı kullanabilir ve ihaleye girmezsiniz. Fakat ihaleli batak oyununda dikkat edilmesi gereken en önemli kurallardan biri de şüphesiz ki oyun başında ihale sizde başlamışsa koz seçme hakkı da size kalacaktır. Yine aynı şekilde oyunda yer alan diğer kişiler pas demişse ve de en sona siz kalmışsanız ihaleyi almakta zorunlusunuz. İhaleye değer belirlerken alabileceğiniz el sayısını göz önünde bulundurmalısınız. Vermiş olduğunuz ihaleyi en çok el alabileceğiniz şekilde belirlemelisiniz. internetsiz batak oyna alternatiflerini değerlendirmek için mutlaka oyunu bilgisayarlarınızda, tabletinize ya da cep telefonlarınıza indirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Bu oyun kartla oynanacaksa kişiler genellikle en yakın arkadaşları ya da ailesi ile oynamayı tercih etmektedir. Eğer oyun internet üzerinden oynanacaksa ve kişisel bir iletişim olsun istemiyorsanız, robotla batak oyna seçeneklerini değerlendirmeniz gerekir. Bu tür oyunlarda, diğer oyuncu hamlelerine bilgisayar karar verir. Aynı zamanda kişiler diledikleri takdirde bu oyunu en zorlu seviyede ya da olay seviyede oynama imkanı elde edebilecektir. İhaleli batak oynanmak istenmiyorsa da kozlu batak oyununu tercih ederek, yine keyifli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*