Google tarayıcı üzerinden fotoğraf düzenleyebilirsiniz

google
google

12

 

Google Squoosh sayesinde günümüzde kullanılan internet tarayıcılarının kapasitesine uygun şekilde donatılmış, fotoğraf düzenleme deneyimine erişebilirsiniz.

 

Google Chrome Labs, online olarak deneysel internet uygulamaları geliştirmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalar ile geliştirilmiş olan uygulamaların en yenileri arasında ise, kullanıcılara fotoğraflarını internet adresinde gelişmiş imkanlarla düzenleme fırsatını veriyor. Google Squoosh ismini taşıyan uygulama ile beraber modern internet tarayıcılarının kapasitesine uygun duruma getirilmiş fotoğraf düzenleme deneyimi sunuyor.

 

İnternete Gerek Yok

 

Squoosh uygulamasını yükledikten sonra kullanmak için internete ihtiyacınız bulunmuyor. Uygulama tüm hizmetlerini tarayıcı üstünde ekstra bir destek bulunmadan ihtiyaçları yerine getirebiliyor. Düzenleme uygulamasına başlayabilmek adına tarayıcıya bir fotoğraf yüklemek yeterlidir. Google üzerinden yapılan açıklamalarla Squoosh’un en iyi deneyimi Chrome üzerinde sunduğu belirtilse de, hizmet mobil tarayıcılar da bulunmak üzere tüm modern internet tarayıcılarında yer almaktadır.

 

Squoosh resimleri birbirinden farklı şekilde kullanım amaçları konusunda farklı formatlara dönüşmekte ve optimize edebilmektedir. Uygulama aracılığı ile desteklenmiş olan formatlar içerisinde OptiPNG, MozJPG, JPG ve WebP yer alıyor. Görüntüleri tekrardan ölçeklendirme, renk paletini küçültülmesini sağlama ve pürüzsüzleştirme gibi gelişmiş işlemler yapılabiliyor.

 

Kullanıcılar Squoosh uygulaması ile yapmış oldukları optimizasyon işleminin sonuçlarını gerçek zamanlı şekilde istedikleri zaman orijinal görselle karşı karşıya getirebiliyor. Dönüştürülen dosyanın ebatları da gerçek zamanlı olarak güncel durumda bulunuyor. Tekrardan düzenlenmiş olan fotoğraflar, ekranın sol alt tarafta yer alan ikona dokunarak indirilebiliyor. Google firması Squoosh uygulamasını açık bir kaynak şeklinde paylaşılıyor. Uygulamanın kaynak kodu sistemlerine ise GitHub üzerinden erişilebiliyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*