Google Haritalar Uygulaması İşletmelerle İletişim Kuruyor

google haritalar
google haritalar

 

 

Google Haritalar uygulamasından yararlanan kullanıcılar artık uygulama üzerinden işletmelerle iletişime geçebiliyor.

 

Google Haritalar düzenli şekilde güncellendi. 2018 yılında bu yana yayınlanmış olan güncellemelerde özellikle kişisel hale getirilen mekan önerileri üstüne odaklanmış bulunuyor. Harita servisinin kullanıcılarına geçmiş dönemlerde işletmeleri takip etme imkanı sunabiliyorken Google, günümüzde iOS ve Android uygulamaları aracılığı ile işletmelerle mesajlaşıyor.

 

İşletmelerle kolayca mesajlaşma imkanı ile beraber kullanıcıların uygulama aracılığı bir restorandan sipariş vermesi mümkün oluyor. Mesajlaşma olanağı, Google’ın geçtiğimiz dönemlerde Haritalar üzerinde ve Arama konusunda İşletme Profilleri yer alıyor.

 

Google firması konuyla ilgili olarak yayınlanmış olan blog yazı üzerinde şu ifadeler de bulundu “İşletmelere mesaj göndermek, sizlere telefonla aramadan sorularınızı yöneltme imkanını sunuyor. Bu uygulama ile beraber istediğiniz yerden sipariş verebilirsiniz.

 

Google Haritalar Üzerinde Mesajlaşma

 

Google Haritalar üzerinde mesajlaşma özelliği ile beraber bir gelen kutusu da ekleniyor. İşletme Profili yer alan mağaza ve restoranlar, sonuçlar üzerinde gösterilirken yanında bir de mesaj butonu görülüyor. Bu butonla beraber telefonla arama yapmayı hızlı hale getiren ikon da gösterilmeye devam edebiliyor.

 

Google Haritalar kullanan kişiler, mesaj ikonuna dokundukları zaman karşılarına son derece sade bir mesajlaşma ara yüzü çıkarıyor. Bu ara yüzü uygulamasının en üst bölümünde ise işletmenin adı ve logosu gösteriliyor. Mesajlar bölümünün kısayolu ise uygulamanın dolaşım bölgesine ekleniyor. Google bu eklenti ile beraber kişisel iletişimi ve işletmelerle kurulmuş olan iletişimi daha net biçimde ayırmayı düşünüyor. Pek çok işletme kendilerine Google Haritalar sayesinde gönderilmiş olan mesajları yenilenmiş hale gelen Google Benim İşletmem uygulaması üstünden yapabilecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*