Film sitelerinde seo calismasi nasıl yapılır

Film sitelerinde seo calismasi nasıl yapılır (1)
Film sitelerinde seo calismasi nasıl yapılır (1)

 

Her sitenin olduğu gibi film sitelerinin de seo çalışmalarına ihtiyacı vardır. Belirli bir hite ulaşabilmek için seo ayarlarının tam olarak yapılması gerekir. Genel olarak film sitesi yapan hemen herkes seo calismasi konusunda film sitelerinde seo calismasi nasil yapilir? seklinde dusunceleri olur.

Film siteleri hitlerini genel olarak ana kelimelerden alırlar. Bununla birlikte filmlerin yayınlandığı alt sayfa olarak tabir edilen sayfalardan da hit alırlar. Bu durum bazı sitelerde çok fazla görülür. Öyleki alt sayfalardan gelen hit ana sayfadan gelen hitten fazla olur.   film sitelerinde seo calismasi esas itibariyle normal içerikli sitelerdeki seo çalışmalarından farklıdır.

Site haritalarının normal sitelerdeki önemi film sitelerinde de devam etmektedir. Bir sitenin arama motorlarınca nasıl taranması gerektiğini ve botlara nasıl gideceklerine dair bir yol aracı olan site haritaları film sitelerinde aktif görevlerine devam etmekteler. Harita konusunda bizlere kolaylık sağlaması açısından eklenti kullanmamız daha uygun olacaktır. WordPress tabanlı sitelerde Google video Sitemap eklentisi tam bu işe uygundur.

Kullanıcı grubu açsından bakacak olursak sitenizi ziyaret edenlerin video Sitemap kullanan siteler ile iletişimi diğer sitelere nazaran daha kuvvetlidir. Bu türden siteler daha düzenli bir ağ yapısına sahiptirler.

film sitelerinde seo calismasi sirasinda Sitemap oluştururken dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar vardır. Bunlardan ilki hazırlanan videonun uzantısıdır. Google her video uzantısını kabul etmemekte. Dolayısıyla bizlerde Google dostu bir kullanıcı olarak MPEG, mpg, mov, mp4, m4v, avi,asf, ra, ram uzantılarından birini kullanmalıyız.

Siteniz WordPress değil ise bu durumda online video Sitemap yapan uygulamaları tercih etmeniz gerekecektir. Bu şekilde yine kendinize bir Sitemap oluşturarak videolarınız arama motorlarına tanıtabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz video site haritasını Google dizine gönderebilmek tıpkı normal ite haritasını Google dizinine göndermek gibidir.

Film sitelerinde Anahtar elime kullanımı

Siteniz için anahtar kelimeleri tesadüfen oluşturmayın. İlk olarak diğer film siteleriyle kendi sitenizi kıyaslayın. Bu siteleri iyice analiz edin. Ancak bu aşamada analiz ettiğiniz siteyi kopya etmemeye özen gösterin. Bu sitenin etiketlerinden esinlenebilirsiniz. Ancak bu aynısını almanızı gerektirmez.

Video için yapacağınız açıklamalarda cümlelerinizi uzun tutmamaya özen gösterin. Unutmayın uzun kurulan cümleler anlam kaybeder ve ziyaretçileri sıkar. Ayrıca özgün olmaya kesinlikle özen gösterin. Özgünlüğün bu işin ilk adımı olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Sosyal medya İkonlarını Kullanma

Film sitelerinde paylaşma oranı diğer sitelere oranla daha fazladır bu sebeple mutlaka sosyal medya ikonlarını videoların çevresine görülebilecek şekilde yerleştirin.

 

 

 

 

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*