Facebook reklamları Ve Önemi

Facebook reklamları Ve Önemi (1)
Facebook reklamları Ve Önemi (1)

 

Daha önceki yazılarımızda facebook ve sosyal medyayı sizlere tanıtmış, Facebook’un sosyal medya için ne denli önemli bir mecra olduğundan bahsetmiştik. Facebook uygulamasında paylaşımlar haricinde reklam çalışmaları yapılabilir. Böylece daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz tüm sayfanın tanıtımını yapabilir yada sadece paylaşım yapılan sayfanızı tanıtabilirsiniz.

Facebook reklamları ve reklam maliyetleri benzer bir çok reklam verene göre maliyet açısından çok uygundur. Üstelik ulaşabileceğimiz kitleye bakarsak bu maliyet daha uygun görünmektedir. Uygun bir bütçeyle bu sayede binler hatta on binlere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar kullanıcıların haber kaynaklarında veya sayfanın sağ bloğunda yer alacaktır. Ancak bunlardan haber kaynağında bulunan reklamlar daha görünür olduğundan diğerlerine oranla biraz daha fazla maliyetlidir. Sağ kısımda kalan reklamlar ise daha az rağbet gördüğünden nispeten haber kaynağından daha uygun fiyatlıdır.

Yukarıda saydığımız bölümler dışında tık başına maliyet  ve gösterim basına maliyet özellikleri vardır. Bu oranlamayı bizim isteğimize göre uygulama ayarlayabilmektedir.

Reklam alanıyla diğer bir çok sosyal medya platformlarından ayrılan facebook, reklam modellerini her zaman daha ileriye götürerek e-ticaret alanında hizmet veren dev bir firmaya dönüştü.

Facebook ve istatistiklerini Yorumlayabilme

Facebook üzerinden açtığımız sayfaların istatistiki bilgilerini ve reklamların son durumlarını “yönetim paneli-istatistikler” kısmından görebilirsiniz. İstatistikler her alanda çok önemli bir parçadır. Bu sayede yaptığımız çalışmalardan geri dönüşüm alırız. İstatistik sayesinde ileriye dönük planlamalar yapabiliriz.

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*