Düğün Davetiyesi Zarfları Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Zarfları Nasıl Olmalıdır_ (1)
Düğün Davetiyesi Zarfları Nasıl Olmalıdır_ (1)

 

Düğün davetiyeleri konuklarınıza nasıl bir organizasyon sunacağınızın ipuçlarını vermektedir. Bu nedenle her gelin ve damat adayı, kendi tarzına en uygun modeli seçmek için desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Davetiye ve zarf piyasasına bakıldığında hepsi birbirinden güzel ve de şık olan birçok ürün olduğunu görmek mümkün olacaktır. Bunca model arasından nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, bazı hususları göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Elbette ki seçim yaparken ilk ve en önemli kriteriniz, çiftlerin kendi zevkine hitap edecek ürünü bulmasıdır. Ayrıca tercih edilen davetiye modelinin de konuklarınıza layık olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçim kriterleri tabi ki sadece bunlarla da sınırlı tutulamaz.

Düğün mekanı, tasarımı ve temasına uygun davetiye ve zarf modelini bulmak da oldukça önemli konulardan biri olarak bilinir. Tercih edilen ürünün konsepte uygun olması, çiftlerin zevkine hitap ediyor olması, davetiye üzerinde yer alan yazının okunaklı olması, zarf üzerindeki yazı ile zarf içerisindeki kartın birbiri ile kaligrafi sağlaması ve de süslemeler davetiye seçerken göz önünde bulundurulması gereken kriterler arasında yer almaktadır. Bu nedenle sadece size özel bir düğün davetiyesi tercih etmek istiyorsanız, özel tasarım ürünleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Bilindiği gibi son zamanlarda  düğün konseptlerinde de farklılıklar söz konusu olmaya başlamıştır. Öyle ki gelin ve damadın filmlerinin izletildiği sinema konseptli düğünler bir hayli revaçtadır. Sizler de böyle bir organizasyon düzenleyecekseniz, klaket davetiyeler tam da size göre olacaktır.

Biraz daha standartların dışına çıkarak, davetlilerinizi şaşırtmak istiyorsanız da daha özel tasarımlı ürünlere yönelmeniz gerekir. Genel olarak kişiye özel tasarlanmış davetiye ve zarf modellerinde çiftlerin illüstrasyonlarına yer verilmektedir. Fakat yine de tasarım konusunda son kararınızı vermeden önce, düğün mekanınızı, havasını ve mevsim şartlarını mutlaka göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Mesela kış temalı düğünlerde genellikle baharı müjdeleyen çiçeklerle donatılmış ürünler tercih edilmektedir. Böyle bir davetiye modeli tercih ettiğinizde, eşinizle tanışarak, hayatınızın baharının geldiğine işaret edersiniz. Ayrıca davetiye ve zarf modellerinin kağıt kalitesi de dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunur. Organizasyondan 1 ay önce hazırlıklara başlayarak, konseptinize uygun ürünü bulmaya çalışmanızda fayda olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*