Düğün Davetiyesi Modelleri

davetiye

 

Düğünler, çiftlerin bir ömür boyunca yaşamlarını birleştirmeye karar verdikleri, önemli bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle de gelin ve damat adaylarının her konuda özenli seçimler yapmak konusunda istikrarlı davrandıkları görülmektedir. Elbette ki her genç kızın ve her genç erkeğin hayali, herkesi büyüleyecek kadar görkemli bir düğün töreni ile dünya evine girmektir. Günümüzde kimileri bu hayali son derece kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor olsa da, kimileri de hayal ettiği düğünden çok uzak bir organizasyona ile hayatlarını birleştirmektedir. Fakat, bu duruma neden olan en önemi faktör ise şüphesiz ki ertelemek ve plansız davranmaktır. Unutulmamalıdır ki, insanların hayallerini gerçekleştirebilmeleri için özverili davranmaları gerekmektedir. Herhangi bir konuda ne kadar çok çaba sarf ediyor ve özveri gösteriyorsanız, hayallerinize ulaşma şansınız da o derece artar. Bu nedenle düğün hazırlığı yapan çiftlerin gerek organizasyon için gerekli olan sandalye ve masalara, gerekse davetiye ve ikramlara kadar her türlü detayı düşünmüş olması gerekmektedir. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak ve yeterince araştırma yapılarak tercih edilen düğün törenleri rüyalarınızdaki kadar güzel ve mükemmel olacaktır. Peki düğün davetiyesi modelleri seçerken hangi hususlar konusunda dikkatli olmalısınız? Nikah şekeri nedir, nasıl yapılır ve hangi konsept için hangi nikah şekeri türünün tercih edilmesi gerekiyor? Düğün davetiyesine, düğünden ne kadar zaman önce karar verilmelidir?

Öncelikle düğün hazırlıklarının çok uzun süre boyunca sürecek olması bilinen bir durumdur. Yani kişiler evlenme kararı aldıktan tam 1 sene sonrasına kadar aktif şekilde hazırlıklarını tamamlamak için çaba sarf edecektir. İlk aşamada nikah hazırlıkları için harekete geçilmesi şarttır. Bu aşamada ihtiyacınız olan bir çok malzeme söz konusu. Mesela bu özel gününüzde ne giymeniz gerekiyor? Nikahınızı nerede ve nasıl bir törenle gerçekleştirmek istiyorsunuz? Önce bu ve bunun gibi daha pek çok konuda kesin karar verilmesi gerekir. Akabinde ise hazırlıklar yapılmaya başlanmalı ve alışveriş sürecine geçilmelidir. Nikah konseptiniz belirlendi. Şimdi ise sıra nikah şekerlerinde. Nikah şekeri seçmek aslına bakıldığında işin en zor kısmıdır. Çünkü tercih edeceğiniz model bir ömür boyunca, sizin için önemli ve değerli olan akrabalarınızın ve sevdiğiniz yakınlarınızın evinde hatıra olarak kalacaktır. Son zamanlarda genç çiftlerin genellikle buzdolabı magneti şeklindeki nikah şekerlerini tercih ettikleri görülmektedir. Bu tarz ürünler son derece kullanışlıdır. Aslına bakıldığında da gelin ve damat adaylarının nikah şekeri seçerken işlev ve fonksiyonlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yani seçeceğiniz ürünün nerede ve nasıl kullanılacağı çok önemli bir konudur. Günümüzde birbirinden farklı tasarımlardan oluşan ürünler vardır. Genellikle üretilip pazarladıklarında da uzun yıllar boyunca kullanımlarının sağlanması mümkündür. Gelin ve damat adaylarının nikah şekerlerini fonksiyonu olan iyi bir süs eşyalarından üretilmiş modellerden seçmeleri bu nedenle daha doğru olacaktır.

Nikah aşamasının tamamlanmasının ardından ise hemen düğünden bir gün öncesi gerçekleştirilecek olan kına hazırlıklarının tamamlanmış olması gerekmektedir. Düğün ve kına ardı ardına yapılan organizasyonlar oldukları için genellikle hazırlıkları da beraber yapılmaktadır. Her iki etkinliğinde hayallerinizdeki gibi olmasını istiyorsanız böyle durumlarda yeterli zaman diliminde, en güzel ve en mükemmel ürünleri acele etmeden seçmeye özen göstermelisiniz. Bilindiği gibi kına ve düğün hazırlıklarının tamamlanmış olması demek, organizasyon konseptinin de tamamlanmış olması demektir. Bu bağlamda artık o görkemli günü sevdiklerinize bildirecek olan davetiye seçim aşamasına geçtiniz demektir. Bu aşamada seçim yaparken bir çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalıdır. Yani, düğün davetiyesi seçiminiz, yapacağınız organizasyonun temasını tam manasıyla yansıtır nitelikte olmalıdır. Ek olarak ise ekonomik durumun  da çok zorlu bir döneme girmemesi açısından ucuz davetiye seçimine gidilmelidir. Son derece ekonomik fiyatlar ile satılan bir çok davetiye modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasından kendi konseptinize uygun olanları seçmek için uzunca bir süre harcamanız gerekmektedir. Davetiye seçme aşaması için bu nedenle de en az 1 ay kadar süre ayrılması daha doğru olacaktır. 1 ay içerisinde incelediğiniz modeller arasında sizin tarzınıza ve konseptinize uygun en güzel davetiye modelini bulmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle de acele etmeden, dikkat ederek seçim yapılması daha mantıklı ve faydalıdır.

Bir cevap yazın