Description Ve Görsel Optimizasyon Nedir?

Description Ve Görsel Optimizasyon Nedir_ (1)
Description Ve Görsel Optimizasyon Nedir_ (1)

 

 

Description sitenizin açıklama kısmıdır. Bu kısım 156 karakteri aşmamalıdır.  Aşması durumunda tamamı okunmaz. Bu bölüme sayfa içeriğiyle alakalı güzel bir metin girilmelidir. Bu metni cümle yapısı şeklinde sade ve akıcı olan yapın.  Açıklama kısmının başlıklar alakası olması gerekir. Başlık kısmında olduğu gibi burada anahtar kelime çok sık tekrarlanmamalıdır. Genel manada ifade etmemiz gerekirse açıklama bir nevi özet demektir.

Özet anahtar kelimelerini titled, linklerden ve Description da kullanmaya özen göstermenizi öneririm.

 

Görsel Optimizasyon

Web siteleri sadece yazılardan oluşmamaktadır. Kullanıcı siteye girdiğinde aradığı içeriği bulmak kadar görsel içeriklere de önem verir. Siteye sadece tek başına resim eklemek yetersizdir .Bu resimlerin indexlenmesi gerekir. Eklediğiniz resimlerin isimlerine dikkat etmelisiniz.  Resimleri düzenlemediğinizde isim olarak nasıl kayıt edilmişse o şekilde kalır.  Örneğin resim234 vs. gibi. Bu kelimeler yerine resimlerinizi içerikle alakalı isimler koyun.

Bir önemli konuda resimlerin alt etiket konusudur. Alt etiket Seo ya etki eden bir faktördür. Arama motorları alt etiketleri çok önemserler. Arama motorları sayfaları taraftan resimleri göremezler. Resimlerin içeriklerini sizin yazacağınız alt etiketlere anlarlar. Alt etiket yazarken anahtar kelimeyi çok tekrarlamayın. Resimleri alakalı bir tanım girmeniz yeterlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*