Description Meta Tag Ve Kullanımı Nasıl Olmalı

Meta description
Meta description

                       

Sıradaki metatagımız son yapılan güncellemelerle önemini giderek arttırmıştır.  Bu tag Açıklama metinleri anlamına gelir. Site içi seo çalışamaları açısından büyük öneme sahip bir bölümdür. Çalışma sayesinde önemi azalmış anahtar kelime metalarını vurgulayabilirsiniz.

Meta Description düzenlenirken yazılması gereken karakter sayısı 160 olarak ifade edilir. Açıklama bölümünde tamamen anahtar kelime kullanmak yapılacak olası bir yanlıştır. Bu düzenlemeyi yaparken bir webmaster olarak yaptığınız sitenin amacını sormalısınız.  Verilen cevap yapmanız gereken açıklama metni olacaktır. Bu durumu örnekle açıklamaya çalışalım.

Bir web site kurdunuz. Kurduğunuz site ticaret alanında bir çanta satış mağazası olsun. “en güzel çantalar, moda seven kişiler için son trend çantalar, üstelik en iyi fiyatlarla sizlerin olabilir.

Açılışa özel kargo bizdendir. Yapılan açıklamada sitenin genel açıklaması yapılmıştır. Örneklerimizi çoğaltabilir çeşitli anahtar kelimeler kullanabiliriz. Ancak belirttiğimiz gibi anahtar kelimeler ile açıklama metnini doldurmamak gerek.

Kuracağınız cümleler akla mantığa uygun olmalıdır. Bitmemmiş yüklemsiz cümleler kurmaktan kaçınmalısınız. Sade açık ve kullanıcıların anlayabileceği metinler seçmelisiniz. Sadece sloganların kullanılması da doğru bir yaklaşım değildir.

Açıklama metinlerinde ana sayfanız dışında kalan alt sayfalarda bu anlayış içerisinde çalışmalar yapmalısınız.

Kod olarak meta descriptionu açıklayalım:

<meta name=”description content=” Bir seo dikkat edilmesi gerken kurallar? Yazımızın bu kısmında Seo çalışmasındabirinci kısmı olan Seo nasıl yapılmalı şeklindeki sorulara cevap arayacağız. “/>

Meta descriptionlar aynı zamanda kullanıcıları siteye çeken reklam metnidir. Bu yönüyle bakacak olursak reklam için onlarca para veren webmasterlar için meta descriptionlar büyük öneme sahiptir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*