Demirdöküm Kombi Arızaları

Demirdöküm Kombi Arızaları (1)
Demirdöküm Kombi Arızaları (1)

 

Isıtma sistemlerinde oldukça başarılı olan Demirdöküm markası kaliteli kombi, doğalgaz sobası ve birçok ısıtma sistemine imzasını atmıştır. Kombilerin iç sistemleri her kombi üretici firma tarafından hemen hemen benzer aksamlar ile üretilmektedir. Bu nedenden kombilerin tümünün arızaları da bir birine benzemektedir. Yoğuşmalı ve hermatik kombi olarak kombiler iki kısma ayrılmaktadır. Kombilerin arıza çıkartmaması için diğer beyaz eşyalara yapıldığı gibi mutlaka kombilerin de her yıl düzenli olarak bakımdan geçirilmesi gereklidir. Bakımı her yıl düzenli olarak yapılan kombilerde arıza görülme olasılığı yok denecek kadar düşmektedir. Kombi arızalandığında ne zaman Karabağlar DemirDöküm Servisi çağırmak gereklidir?

Ne Zaman Servis Çağırmak Gerekir?

Teknik servis çağırmadan önce bazı girişimler kullanıcılar tarafından yapılabilir. Servis gelmeden önce kullanıcı tarafından eğer kombi çalışmıyor ise elektrik ve gaz vanası kontrol edilmeli, su basıncı ölçülmesi ve arıza olasılığı değil de kombinin çalışmasına engel olabilecek bazı aksamlar gözden geçirilerek düzeltilmelidir. Soğuk kış aylarının tam da ortasında arızalanabilen bu cihazlar tüm yaşam alanı halkının soğuk havada kalarak üşümelerine neden olabilmektedir. Bazı sorunlar vana sorunları, suyun fazla kullanılma sorunu olarak görülse de yine de altında bir arızanın yatabileceği düşünülmeli ve düzeltilemiyorsa Demirdöküm servisi çağırılması gereklidir.

Sıcak su çalışıyor, kalorifer çalışmıyor arızaları; bu durum fark edildiği hallerde öncelikli olarak kombinin bağlı bulunduğu sigortadan elektrik gelip gelmediği kontrol edilmesi gerekir. Kontrollerden sonra yine çalışmıyor ise mutlaka servis haber vermek gereklidir.

Radyatörlerin kapalı olması kalorifer peteklerini ısınmamasına neden olabilir. Kalorifer petekleri açıldıktan sonra ısının kalorifer peteklerine gelip gelmediği bir beş dakika kadar takip edilmelidir. Bazı arızalarda sadece kalorifer petekleri ısınmayabilir. Bu arıza için mutlaka servis çağırmak gereklidir.

Arızalanan kombi için mutlaka servis çağırmak gereklidir. Bunun nedeni kombi arızalarının diğer elektronik ve dijital cihazlara göre çok daha tehlikeli durumlar çıkartacağıdır. Zira kombiler elektrik, su ve gaz ile çalıştıklarından tam da arıza giderme işlemine geçildiğinde bu arızalar tehlikeli patlamalara, yangınlara neden olabilir. Bilinçli bir şekilde yapılan arıza gidermelerde bu tip kazalara neden verilmemektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*