Cep Telefonu Satışlarında Taksit Sayısı Artırıldı!

cep telefonu
cep telefonu

 

Günümüz şartlarında en çok satın alınan teknolojik ürünlerin başında bilgisayar ve cep telefonları geliyor. Bilindiği üzere cep telefonu satışlarına taksit sınırı getirilmiş ve bu sınır 6 taksit olarak belirlenmişti. Ancak bugün resmi gazetede yapılan bir açıklama ile müjdeli haber geldi.

 

 Cep Telefonu Taksitleri Fiyata Göre Değişiklik Gösterecek

Resmi gazetede yapılan duyuru, başta cep telefonu olmak üzere tablet, bilgisayar gibi teknolojik ürünleri alacakları da ilgilendiriyor. Duyuruya göre tablet ve bilgisayar satışlarında uygun görülen taksit sayısı 6 olarak belirlenirken, cep telefonu satışlarında fiyata göre taksit oranı artırılabilecek.

 

3500 TL ve altında bir fiyata cep telefonu satın aldığınızda, bu miktarı 12 aya kadar taksitlendirebileceksiniz. Ancak aldığınız cihazın fiyatı 3.500 TL’nin üzerinde olduğunda, taksit imkanından sadece 6 taksite kadar faydalanabileceksiniz.

 

Taksit Artırımı Ne Kadar Süre Geçerli Olacak?

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliği üzerinde yapılan birkaç değişiklik sonucunda, tüketicinin yukarıda belirtilen fiyat aralıkları doğrultusunda faydalanacağı taksit imkanları, 31 Ocak 2019 tarihine kadar geçerli olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*