Blog Siteleri Nedir Ve Ne işe yarar

 Blog Siteleri Nedir Ve Ne işe yarar (1)
 Blog Siteleri Nedir Ve Ne işe yarar (1)

 

 

Blog siteleri sitelerimiz için çok güzel bir backlink sağlayacak kaynaklar bizler için hiçbir maliyet gerektirmemektedir. Üstelik blog açmak hiçbir maliyet gerektirmemektedir. Hal böyleolunca blog sitesi açmak çok cazip görünmekte bizler için.

Kendimize ait başkaca bir blog yazımız olmasa da başkalarına ait sitelerden yada bloglardan tanıtım yazısı almak bizler için çok fayda sağlayacaktır. Backlinkin sitelerimiz için ne derece önemli olduğunu öğrenmek için Site dışı seo çalışmaları yazımızı okumanızı öneririz.

Bloglardan nasıl backlink alabiliriz?

Bunun en kolay yolu abartılmaması şart olmak üzere blog yazılarına yorum yapmaktır. Ancak bunu yaparken yorumlarda saçma kelimeler kullanmamalısınız. Mantıklı anlaşılır cümleler kurun. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir takım maddeler vardır şimdi bunları açıklayalım.

Bu şekilde elde edebileceğiniz backlink kaynaklarını belirttiğimiz gibi abartmadan kullanmalısınız. Yaptığınız yorumlar site içeriklerinizle alakalı olmalıdır. Yorumlarınızı uzun tutmaya çalışın . Diğer türlü size fayda sağlamayacaktır.

Bloglar backlink kazanmanın en kolay yoludur. Ancak belirttiğimiz gibi backlink alacağımız blog bizim site içeriğimizle mutlaka alakalı olmalıdır. Ücretsiz olarak blog veren bir çok firma vardır şimdi bunlardan bahsedelim.

WordPress Blog Siteleri

Ücretsiz olarak blog kurmanın en kolay yollarından ilki olarak wordpresi önerebiliriz. https://tr.wordpress.com/ adresinden wordpress ana sayfasına ulaşabilirsiniz. Yapacağınız ufak ayarlamalar ve yazı ekleme sonrası siteniz yayına hazır olacaktır. Bir tık sonrası siteniz yayında. WordPress siteler dünya üzerindeki web sitelerinin yarısından çoğunu oluşturur. Alt yapısı en sağlam bloglardan biri olarak göze çarpar. Günümüzde en büyük şirketler bile wordpress alt yapısını kullanmaktadır.

Kullanıcıları tarafndan wp olarak kısaltılmış şekilde bilinir. WordPress sayesinde oluşturulan siteler Google arama motorunca çok çabuk index alır ve dizine eklenirler. Ayrıca sayfa açılış hızı oldukça hızlı olarak gözümüze çarpmaktadır. WordPress.com ile ücretsiz bir bir blog açarsanız sitenizinadı.wordpress.com seklinde bir alan adına sahip olursunuz. Ancak siz  alan adınızın sonunda wordpress.com yazmasını istemez seniz bunun da çözümünü bizlere sunmaktadır. Talep edilen alan adı ücretini verdiğiniz taktirde ve alan adının boş olması durumunda .com, .net vb. uzantıları ile biten alan adlarına sahip olabilirsiniz.

Bu durumu Örnekle açıklayalım. Fizik üzerine Ücretsiz olarak bi blog açarsanız alan adınız mekanikfizik.wordpress.com olacaktır. Ancak siz eğer ki alan adı boş durumda ise ücretini ödeyerek bu durumu mekanikfizik.com veya mekanik fizik.net şeklinde değiştirebilirsiniz. Kısacası wordpress bizlere bir subdomain vermektedir. Bun olduğu gibi bırakmak yada değiştirmek bizim elimizdedir.

https://tr.wordpress.com/ adresindne siteye erişim sağladığınızda yeni bir site sahibi olabilmeniz için size 5 adım sunmakta. Sıralı adımları takip ettiğinizde 5. Adım sonunda sitenizi yayına hazırlamaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*