Blog Nedir ve Nasıl Açılır?

Blog

 

Günümüzde internet teknolojisinin hızla yaygınlaşıyor olması, artık her türlü bilgiye de buradan ulaşılmasını mümkün kılmıştır. Bazı zamanlarda ise, ek gelir elde etmek ve para kazanmak için de internetin aktif olarak kullanıldığı bilinmektedir.Peki internet üzerinden kolay para kazanma taktikleri nelerdir? Blog nedir ve blog nasıl açılır? Evinde bilgisayarı, akıllı telefonu ya da akıllı tableti olanlar, aktif bir internet bağlantısı olduğu takdirde, bir konu hakkında ne öğrenmek istiyorlarsa arama motorları aracılığı ile kolayca öğrenebilmektedirler. Ancak internet üzerinde yer alan yazılarında da yine bizim gibi insanların yazdığını bilmek gerekir. Öyle ki hayat hakkında edindiğimiz bilgi ve deneyimleri paylaşarak, yani bir blog sayfası kurarak ek gelir elde etmek mümkün olacaktır.

Kişisel blog insanların yaşamları boyunca belirli bir konuda edindiği bilgileri paylaşması demektir. Bu nedenle herkes kendi ilgi alanına yönelik blogları takip etmelidir. Mesela günümüzde moda, teknoloji ve de bilim konuları insanların yoğun derecede ilgisini çeker. Bu anlamda bilgi edinmeyi seven kişilerin kurmuş olduğu blog sayfalarından birbirinden güzel bilgilere ulaşım sağlayarak, kendinizi geliştirme imkanı elde edebilirsiniz. Kişisel blog kurmak aslına bakıldığında sandığınız kadar da zor bir işlem değildir. Google’ın tarafından oluşturulmuş olan blog kurma sayfasını kullanarak kişisel bilgi ve deneyimlerinizi aktarabileceğiniz blog kurabileceğiniz gibi, kendi domain ve de hostinginizi satın alarak wordpress olarak da sayfanızı hazır hale getirebilirsiniz.

Peki blog yazarak para kazanmak mümkün mü? Gerçekleştirmiş olduğunuz projeniz ne kadar başarılıysa, para kazanma şansınız da o kadar fazla olacaktır. İyi bir blogta olması gereken bazı özellikler vardır.Bunlardan ilki şüphesiz ki düzenli ve özgün içerik girmektir. Yani kişisel deneyimlerinizi paylaşmış olduğunuz bu sayfaları asla ihmal etmemelisiniz. Bir yandan da işinizi büyük bir tutkuyla ve severek yaparsanız, büyük miktarlarda para kazanmanız da kaçınılmaz olacaktır. İnternet üzerinden kazanılan paraların büyük bir kısmı Adsense reklam gelirlerinden gelmektedir. İyi bir blog sitesi ile de Adsense hesabı almak mümkündür. Ek gelir elde etmek isteyenlerin blog açmaları son derece iyi bir fikir olacaktır.

Bir cevap yazın