Bir WordPress bloguna doğru başlamanın yolları nelerdir?

Bir Wordpress bloguna doğru başlamanın yolları nelerdir_ (1)
Bir Wordpress bloguna doğru başlamanın yolları nelerdir_ (1)

 

 

Kendinize bir WordPress video yapmaya karar verdiniz ancak nasıl ve nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Emin olun bu konuda yalnız değilsiniz. WordPress hakkında hiçbir Bilginiz olmasa dahi kısa bir sürede kendinize ait bir blog yapabilir ve bu bloğu geliştirebilirsin. Üstelik herhangi bir teknik bilgi olmadan WordPress üzerinden Bir web sitesi yapabilirsiniz.

 

Başlangıç aşamasında nasıl bir yol izlenmelidir

 

İster 20 yaşında olan isterseniz 60 yaşında Eğer kafanıza koy duysanız bu yolda ilerleyebilirsiniz. Şimdi sizlere başlangıç aşamasında WordPress kurmak için nelere ihtiyacımız olduğunuz hakkında bilgiler aktaralım.

 

Kurulum

 

Bir blog kurarken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi hangi platformun seçileceği ne doğru karar vermemelidir. Kullanıcılar bu noktada büyük yanılgılara düşmektedir. İşin başlangıç aşamasında gerçekleşen bu hatalar hevesinizi bir anda kaçırabilir. Bu sebeple işi en başından sıkı tutmakta fayda vardır.

Blog kullanıcılarının yaklaşık olarak %95’i  wordpress.org yani wordpress’i kullanır. Bunun temel nedeni bu uygulamanın kullanımı aşaması ücretsizdir. İstediğiniz eklentileri rahatlıkla bulabilir ve sitenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca sitemizi Dilediğiniz gibi özelleştirme imkânına da sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanında siteniz geliştiğinde ve para kazanmaya başladığını da herhangi bir kısıtlama ile karşılaşıyorsunuz.

 

İşte kurmaya yeni karar verdiyseniz WordPress ücretsiz olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak bu durum yapacağınız tüm işlemlerin masrafsız olduğu anlamına gelmez. Bir site kurabilmek için bir alan adı ve bu alan Adına barındıracak bir web barındırma yani hostinge ihtiyaç duyacaksınız. Alan adı sitenize gelen ziyaretçilerin arayarak buldukları sitenizin ismidir. Yani WEB sitemizin adresidir diyebiliriz. Web barındırma Yani hostinger WEB sitenizin tüm bilgilerinin yer aldığı kısımdır. Kısacası web sitenizin evi denilebilir. Her web sitesi mutlaka bir hostinge ihtiyaç duyar. Ortalama bir alana da 7 Dolar ile 10 dolar arasında bulabilirsiniz. Hostinger yıllık maliyeti de yine size 7 Dolar civarına gelecektir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*