Bilgisayar Oyunu Yapma Programları Nelerdir?

pc oyunu
pc oyunu

Oyun konusu 7 den 77 ye herkes için bir ilgi odağıdır. Özellikle 90 larda çocukluğunu yaşayan nesil için bilgisayarlarla tanışmak ve bu dönemde bu tür araçların pahalı olması durumu hep bir ukte olarak bu nesil üzerinde kalmıştır. İstedikleri oyunlara kavuşamamak yada geç kavuşmak bazen duygusal bir hüzünlenmelere neden olmuştur. sonraki nesiller ise bu yönde bir problem yaşamamıştır. Günümüzde hemen her evde bir bilgisayar görmek mümkün.

Bu derece yaygın pc ağının olduğu durumlarda video oyunlarının yaygın olması da doğal bir sonuç olarak karşımıza çıkar. Oyunlar konusunda oynamak kadar bu oyunları geliştirmek hatta üretmek artık çok zor değil. Ancak pek çok kişi bu işe nereden başlayacağınızı bilemiyor. Oyun yapmaya meraklılar için kullanılabilecek en yaygın birkaç programı sizler için derledik.

Sürükle Bırak İle Game Maker Oyunu Yap

Yaratıcılık gücüne güvenenler için yapılmış olan Game Maker ile sürükle bırak yaparak oyun yapmak çok kolay. Bu şekilde 2d bir oyun üretebilirsiniz. En önemli nokta sizin hayal gücünüz. Bu doğrultuda pek çok çeşit oyun yapabilirsiniz. Bu konuda hiçbir bilgisi olmayanlar için Game Maker kullanımıyla ilgili internet üzerinden çok sayıda videoya ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla işiniz daha kolay. Programın en güzel yanlarından bir tanesi ücretsiz olmasıdır. İlerleyen aşamalarda dilerseniz profosyonel versiyonunu seçebilirsiniz.

Stencyl ile sürükle bırak yöntemi ve AS3 kodlamayla oyun yapmak çok kolay

Stencyl, programı yeni oyun geliştirmeye başlayanlar hem sürükle bırak hem de kodlama yöntemi ile oyun yapabilme şansı tanımaktadır. Kolay ara yüzü ile genellikle mobil kullanıcılara hitap etmektedir. Program ücretsiz olarak belli özelliklerden muaf şekilde kullanılabiliyor. İndia paketi ile yıllık 100 dolar karşılığında , studio paketi ilede yıllık 200 dolar karşılığında oyunlar yapabilirsiniz.

Construck 2 ile kodlamadan oyun yapın

Construck 2 ile herhangi bir kodlama yapmadan oyun yapabiliyorsunuz. Özellikle web için oyun geliştirmekte bu programı kullanabilirsiniz. 2d oyun geliştirme esnasın da programın kendi mağazasında bulunan müzik ve tasarımları da kullanabiliyorsunuz. Programın yazılımı ücretsiz. Ancak siz daha profosyonel işler yapacağım diyorsanız 130 dolar vererek daha üst seviye işlemler yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*