Bekçi ve Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Bitiyor?

Bekçi ve Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Bitiyor_ (1)
Bekçi ve Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Bitiyor_ (1)

 

İşkur bekçi alımları ve uzman çavuş alımlarının ne zaman biteceği başvuru yapacaklar tarafından bir hayli merak edilmektedir. Özellikle de İşkur tarafından gerçekleşecek olan bekçi alımlarına yoğun derecede talep bulunmaktadır. Bekçi olabilmek için İşkur genel müdürlüklerine giderek ya da internet üzerinden online olarak başvuru yapmak mümkündür. Bekçi alımı yapılacak olan iller arasında ise Antalya başta olmak üzere; Trabzon, Gaziantep, Kırşehir, Sakarya, Tokat, Çankırı ve de Ordu gibi şehirler vardır. İşkur üzerinden gerçekleşecek olan bekçi alım şartları genel merkezler tarafından açıkça dile getirilecektir. Başvuru sürecinin en son günü ise 18 Mayıs 2019 olarak biliniyor. Bu tarihten itibaren yeni başvuru alımı yapılmayacaktır. Bu nedenle süreci yakından takip etmek çok önemli bir konudur.

Bekçi alımı yapacak diğer iller arasında ise İstanbul, Ankara, Çanakkale, Elazığ, İzmir Erzurum, Kastamonu, Kahramanmaraş, Düzce, Bursa, Aydın ve de Niğde yer almaktadır. Söz konusu ilanlara başvuru yapacak olan kişilerin en az ilköğretim mezunu olması şart koşulmuştur. Tüm bunlara ek olarak ise adayların mesleği icra etme sürecinde herhangi bir sağlık probleminin olmaması, dış görünüş bakımından özenli olması, erkek adayların askerlik ile bir ilişiklerinin olmaması ve de yüz kızartıcı suç işlememiş olması gerekmektedir. İşkur tarafından yapılacak olan tüm bekçi alım ilanlarına başvuru yapmak için İşkur Genel Müdürlüklerine gidilmesi şarttır. Buralara gitmek istemeyen kişiler online ortamlardan kendi başvurularını, kendileri de yapabilirler.

Uzman çavuş alımlarında ise adayların Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmaları ve de erkek olmaları ilk kriterler arasında yer alır. Akabinde ise uzman onbaşı adaylarının en az ilkokul mezunu olması gerekir. Uzman çavuşların ise en az lise ve dengi okullardan diplomalarının bulunması şarttır. Ayrıca askerlik hizmetini erbaş ya da ek olarak yapan kişiler, başvuru sürecinde de bu görevleri hala icra ediyor olmalıdırlar. Görevi devam eden er ya da erbaşların uygun nitelik belgesi almaları gerekir. Ek olarak ise 27 yaşını doldurmamış olmak da diğer şartlar arasında olacaktır. Uzman çavuş alımları hakkında ve başvuru sürecini yakından teslim etmek için ilgili web sitelerinin ziyaret edilmesi şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*