ASELSAN Ürünleri Artık Afrika’da Sergilenecek!

aselsan
aselsan

 

 

Türkiye’nin en değerli şirketleri listesinde yer alan ASELSAN’ın Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı’na katılacağı öğrenildi.

 

Şirketin yaptığı açıklama ve gelen bilgiler doğrultusunda, AAD, ASELSAN’ın katılmış olduğu uluslararası savunma fuarları arasında özel bir statüye sahip. Afrika kıtasının en büyük, dünyanın ise 6.büyük savunma fuarı olan AAD, kıtada bulunan pek çok ülke ile yakın temas kurabilmeye imkân veriyor.

 

ASELSAN, 19 ve 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarda, sınır güvenlik sistemleri, taktik haberleşme sistemleri, gece görüş ve termal sistemleri, hassas ve lazer güdüm kitleri, uzaktan komutalı stabilize silah sistemleri, hedef işaretleme podu, kara gözetleme radarı ve deniz platformu gibi ürünlerin sergileyerek, Türkiye’yi temsil edecek.

 

ASELSAN KİMDİR?

aselsan

Ürünlerini Afrika’da sergileyecek olan ASELSAN kimdir?

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyacının milli imkânlar kullanılarak sağlanması için ASELSAN, 1975 yılında kuruldu. Bugün ASELSAN hisselerinin yüzde 58’i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na aittir. Anonim şirketler arasında yer alan ASELSAN’ın ,3’lük hisseleri ise Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Savunma ve sanayi alanında teknoloji üreten şirket, ürünlerini Afrika’da sergileyecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*