Anchor text Nedir?

Anchor text
Anchor text

Anlamı link verdiğimiz metinler olan Anchor text, site dışı seo çalışmalarımızda  hedeflediğimiz anahtar kelime yükselişinde başrol oynar. Kısacası yükselmek istediğimiz kelimeyi seçip bunun üzerinden backlink almaktır.

<a title=”seo nasıl yapılabilir” href=https://www.strikeofking.com rell=”dofollow”>seo nasıl yapılır</a>

Bu kodumuzda seo nasıl yapılır kelimeleri üzerinden strikeofking.com sitemize backlink çağrısı yapılmıştır. Sizde bu şekilde kendi anahtar kelimenizle kendi sitenize benzer örnek yapabilirsiniz. Buradaki dofollow linkin takip edilebilir olduğunu gösterir.
Anchor textler diğer backlinkler gibi sitemize fayda sağlayan linklerdendir. Ancak bunu yaparken yine doğallıktan ödün vermemek gerekir. Bir içerikten 2 den fazla link çıkışı sağlamayın. Abartıdan kaçının. Abartı sizlere zarar getirecektir bunu unutmayın.
Anchor text vasıtasıyla sitemize link alırken tek kelime üzerine yoğunlaşmak ta sitenize zarar verir. Bu durum arama motorlarınca doğal görünmeyecektir. Ayrıca anchor text alırkende yakın zamanda yada aynı zamanda almayın. Bu durumu zaman yayın. Kısacası doğal olun herzaman doğallıktan yana olun.
Tek kelime üzerine çalışma yapmaktansa yan kelimeler ile çalışmalarınıza devam etmek ve çalışmalarınızı çeşitlendirmek son derece önemlidir. Yukarıda verdiğimiz örnek üzerinden göstermek gerekirse;
“Sadece seo nasıl yapılır “ yerine “seo çalışması yapmak”, “kaliteli seo nasıl yapılır” ,”seo ve doğallık” gibi çeşitlilik kullanmak doğallık açısından fayda sağlayacaktır. Bu şekilde anahtar kelimelerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Anahtar kelimeleriniz 3-5 kelime arasında olabilir. Bu durum son güncellemeler ile daha çok önem kazandı.

İçeriğinizin içerisinde ticari bir marka iseniz link vermeden markanızın ismini geçirebilirsiniz. Ancak bunu link kullanmadan yapın. Markanız yoksa site ismini yazabilirsiniz. Böylece kullanıcıya site adınızı yada markanızı okutmuş ve öğretmiş olursunuz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*