Anahtar Kelime Hatalı Yazımı

Anahtar Kelime Hatalı Yazımı (1)
Anahtar Kelime Hatalı Yazımı (1)

 

Önceki yazılarımızda anahtar kelimenin ne olduğunu ve sitelerimiz için ne derece önemli olduğunuz anlatmıştık

Bir işe giriştiğimizde özellikle yeni bir işe başladığımızda hatasız olmamız tabiki beklenemez bir durumdur. Bu durum seo konusunda da geçerlidir. Hatalar elbet olacaktır bu hayatın akışında olan bir durumdur. Önemli olan hatanın farkına varıldığında telafi çalışmasına başlanabilmesidir.

Seçtiğimiz anahtar kelimelerde yanılmalar ve yanlışlıklar olabilir. Hatalarımızı deneme yanılma metoduyla tespit etmemiz olasıdır. Böyle bir durumda zaman içerisinde anahtar kelimelerimizde değişikliklere gidebiliriz. Keywordlerimize eklemeler yapmak, çıkarmak yapılabilecek işlemlerdendir. Ancak bu durumu seo çalışmalarında olduğu gibi abartıdan kaçınarak yapmak gereklidir. Çok sık yapılacak çalışmalar seo çalışmalarına olumsuz yansıyacaktır.

Böyle bir durumda siz değerli ziyaretçilerimizin kafasında yanlış anahtar kelimeyi nasıl anlayabiliriz gibi sorular gelebilir. Bu durumu siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin davranışlarından tesbit edeceğimizi söyleyebiliriz.

Şunu da ifade edelim. Alan adı yani domain seçimi içerikteki anahtar kelime seçimine benzemez. Sonradan değiştirmek mümkün olmayabilir. Değişiminde ise ziyaretçi kayı yaşanması olasıdır. Bu yüzden domain ve domaindeki anahtar kelime seçimini son derece dikkatli yapmalıyız.

Linklerde değişiklik yapmak istersek , değişim sonrası mutlaka 301 yönlendirmesi yapmak zorundayız. Yine aynı şekilde başlık ve içeriklerde ufak değişiklikler yapabilir ve yeniden indexlenmesini isteyebiliriz. Bu saydığımız değişiklikler kısa sürede sitelerimizin seo puanlarında düşmelere neden olabilir. Ancak yapılacak değişiklikle bu olumsuz yansımaların izleri silinebilir.

Site çalışmalarında bizler her ne kadar kusursuz çalışmaya çalışsakta arada değişikliklere gitmek gerekebilir. Ancak köklü değişiklikler gerçekleşirse arama motorları gözünde bu hoş karşılanmaz. Çok sık olmamakla birlikte ara değişiklikler yapmak ve bunları usulüne uygun gerçekleştirmek uzun vadede bizlere olumlu seo olarak yansır.

Anahtar kelime çalışması yapımında değişiklikler hiçbir zaman bitmez. Değişiklikler bu işin doğasında olan şeylerden birisidir.

Keyword çalışmaları tüm site için ve tek tek tüm sayfalar için sürekli olarak yapılmalıdır. Sitemize yeni sayfalar sürekli ekleneceğinden dolayı ve her yeni sayfada keywordler olacağından seo çalışmalarında anahtar kelime çalışmaları asla bitmez.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*