Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yeni bir akıllı telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli husus bulunur. Geniş ekranlı bir akıllı telefona mı ihtiyacınız var? Belki de tek elle kullanabileceğiniz bir model arıyorsunuz. Öte yandan iyi bir kamera ve uzun bir pil ömrü de tüketicilerin cep telefonu alırken dikkat ettiği özellikler arasında yer alır. Tüm bunlara ek olarak müzik, resim ve video dosyalarınızı depolamak için daha çok alana ihtiyaç duyarsınız.

Mobil İşletim Sistemi

Mobil İşletim Sistemi

Günümüzde en çok tercih edilen mobil işletim sistemleri iOS ve Android işletim sistemleridir. Her iki işletim sistemi de birçok farklı oyunu ve mobil uygulamayı desteklemesiyle bilinir. Üstelik her iki işletim sistemini de kullanmak oldukça kolaydır. Android işletim sistemi, birçok farklı cihazda bulunur ve bu cihazların fiyatları epey değişkenlik gösterir. Ayrıca Android işletim sistemi, zengin özelleştirme seçenekleri sayesinde akıllı telefonların daha kolay kişiselleştirilmesini sağlar. Öte yandan Apple’ın geliştirdiği ıOS işletim sistemi ise daha resmi ve daha güvenli bir deneyim sunar. Üstelik iOS işletim sisteminde yer alan mobil uygulamaların kalitesi biraz daha iyidir.

 

Akıllı Telefonunuzda Görmek İsteyeceğiniz Detaylar

Akıllı Telefonunuzda Görmek İsteyeceğiniz Detaylar

  • Akıllı telefonlar ile günümüzde saatler harcamaktayız. İşte bu nedenle satın alacağınız akıllı telefon modeli kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olmalıdır. Satın alacağınız modelin en az 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğüne ve Full HD çözünürlük standardına sahip olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Satın alacağınız modelin RAM ve işlemci gücü ne kadar yüksek olursa, telefonunuz o kadar yüksek performans gösterecektir. Şu an Qualcomm Snapdragon 845 işlemci yongası, cep telefonlarında kullanılan en iyi işlemci olarak bilinir. Öte yandan satın alacağınız akıllı telefon modelinin en az 4 GB RAM’e sahip olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Akıllı telefonlar, iyi bir kameraya da sahip olmalıdır fakat iyi bir kamera demek MP değeri yüksek olan bir kamera demek değildir. Modelin kamerasını test etme şansınız varsa, mutlaka test etmelisiniz. Aksi takdirde kullanıcı yorumları, bu konuda size yol gösterecektir.
  • Cep telefonu satın alırken en çok dikkat edilen kavramlardan biri de pil ömrü ve dâhili hafızadır. Daha yüksek mAh değeri, pil ömrünün daha uzun olduğunu gösterir. Öte yandan daha yüksek hafıza ile daha çok uygulama, müzik ve resim depolayabilirsiniz.

AKILLI TELEFONUNUZ İLE HAYATI YAKALAYIN

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*